Спецпроект "Європейської правди",
МЗС України, представництва Євросоюзу та Радіо ЄС

Як створити найкращу українську школу в ЄС? Відповідь знають у Ризі

Прикладом створення належних умов розвитку національних меншин у Латвії є успішний досвід роботи Ризької української середньої школи.

Школа була заснована у 1991 році, пройшла державну акредитацію і фінансується з держбюджету Латвії. Наразі Ризька українська середня школа та дитячий садок, що працює під її егідою, є одними з найкращих і бажаних освітніх закладів Риги.

Український навчальний заклад надає якісну освіту згідно з діючими в Латвії стандартами, застосовуючи найкращі європейські методики, зокрема, білінгвальне навчання: 60% - латиська мова, 40% - українська.

При цьому українську мову та літературу, а також історію України тут вивчають за українськими підручниками, але за стандартами ЄС.

Що це означає? Зокрема, більш інтерактивне навчання, можливість спілкуватися під час уроків із однолітками та вчителями з України, а також багато інших можливостей. 

 

Підтримка місцевої та української влади дозволили створити відмінну навчальну та технічну базу.

"Українські рижани — це важлива частина нашого суспільства, дуже активна її частина. Спочатку будівля школи було не в кращому стані. Але сьогодні ризька українська школа є, напевно, кращою і найсучаснішою українською школою в країнах Європейського Союзу", — розповідав мер Риги Ніл Ушаков.

 

Важливо, що школа у Ризі спочатку функціонувала як недільна, але попит на навчання українською мовою був дуже високий. А недільні школи з вивчення української мови та культури діють і в інших латвійських містах: Резекне, Екабпілсі та Єлгаві.

– Що особисто для Вас означають слова "Бути європейцем?"

– Що здивувало Вас у інших європейських державах?

– В чому Україна має зберігати самобутність в європейській родині, а де нам варто змінюватися?

Публікуйте свої історії під хештегом #BeEuropean на Фейсбуці та у Твіттері, додавайте яскраві фото або відео та обов’язково робіть у Фейсбуці тег @MFA of Ukraine або @Європейська правда, щоб ми побачили ваш допис за запросили в ефір Радіо ЄС. Детальніша інформація - за лінком.

Завітайте до сторінки нашого спецпроекту та беріть в ньому участь. Переможці отримають приз - поїздку до Брюсселя!

ПУБЛІКАЦІЇ
Сергій Сидоренко, Юрій Панченко, Європейська правда

На порозі торговельної війні: Україна та ЄС вийшли на новий етап суперечки про ліс-кругляк

Днями Україні доведеться ухвалити непросте рішення. Його наслідки можуть виявитися болючими або для країни, або особисто для президента. Євросоюз вже написав до Києва листа, в якому дав кілька варіантів та попередив, що "замовчати" проблему не вийде...

Сергій Сидоренко, Європейська правда

Заступниця генсека НАТО: У рішенні саміту Альянсу точно буде йтися про Україну

Роуз Геттемюллер: "У вас усі сконцентровані на обгортці, на формі! Всі питають: а чи буде у нас ПДЧ? Я взагалі не бачу для вас потреби так перейматися отриманням Плану дій щодо членства. Річні національні програми ведуть вас точно тією дорогою..."