Спецпроект "Європейської правди",
МЗС України, представництва Євросоюзу та Радіо ЄС

Дорожня культура Німеччини: думати не тільки про себе

Бути Європейцем - поважати оточуючих тебе людей, стежити за порядком не лише вдома, а й у під'їзді, у дворі, в місті і цілій країні.

Коли я минулого року потрапив до Польщі, відразу помітив запах миючих засобів, але не розумів від куди він виходить, поки вранці не побачив, як в під'їзді миють сходи засобом з типовим для Польщі запахом.

Ще, мені дуже сподобалися правила паркування автомобілів в містах: чим довше вдень ти залишаєш свій автомобіль на вуличній парковці, тим дорожче коштує кожна наступна година. А от вночі - безкоштовно. Це, на мою думку, справедливе правило, що стимулює людей не кидати свої машини де заманеться і на скільки хочеш.

Евакуатори, теж працюють швидко.

Так, я заплатив свій штраф, 600 гривень на наші гроші, за незнання цих правил, але дуже радий цьому уроку, вважаю що нам потрібно брати цей приклад!

А перед тим як заїхати в Німеччину, я читав про культуру водіння, про те, що у німців є негласне правило поступатись один одному у корках і тягнучках за принципом застібки-блискавки. Коли я заїхав до Берліна, та потрапив в тянучку, мені потрібно було розвернутися, що б потрапити на СТО, на якому купити наліпку, яка дозволяє пересування зеленими зонам Берліна.

Я відразу відчув це негласне правило на собі. Спочатку мене швидко пропустили на перехресті без світлофора, потім з крайнього лівого, в крайній правий ряд, досить було включити поворот!

Отже, бути європейцем - означає думати не тільки про себе!

Про Польшу та Німеччину можна розповідати нескінченно, це різні країни багато в чому, але є спільна європейська риса, поважати оточуючих тебе людей! Цього року планую відвідати більше європейських країн, що б побачити, як живуть люди в інших державах ЄС.

Із задоволенням буду ділитися досвідом і допомагати людям зрозуміти, що означає бути Європейцем!

– Що особисто для Вас означають слова "Бути європейцем?"

– Що здивувало Вас у інших європейських державах?

– В чому Україна має зберігати самобутність в європейській родині, а де нам варто змінюватися?

Публікуйте свої історії під хештегом #BeEuropean на Фейсбуці та у Твіттері, додавайте яскраві фото або відео та обов’язково робіть у Фейсбуці тег @MFA of Ukraine або @Європейська правда, щоб ми побачили ваш допис за запросили в ефір Радіо ЄС. Детальніша інформація - за лінком.

Завітайте до сторінки нашого спецпроекту та беріть в ньому участь. Переможці отримають приз - поїздку до Брюсселя!

ПУБЛІКАЦІЇ
Сергій Сидоренко, Юрій Панченко, Європейська правда

На порозі торговельної війні: Україна та ЄС вийшли на новий етап суперечки про ліс-кругляк

Днями Україні доведеться ухвалити непросте рішення. Його наслідки можуть виявитися болючими або для країни, або особисто для президента. Євросоюз вже написав до Києва листа, в якому дав кілька варіантів та попередив, що "замовчати" проблему не вийде...

Сергій Сидоренко, Європейська правда

Заступниця генсека НАТО: У рішенні саміту Альянсу точно буде йтися про Україну

Роуз Геттемюллер: "У вас усі сконцентровані на обгортці, на формі! Всі питають: а чи буде у нас ПДЧ? Я взагалі не бачу для вас потреби так перейматися отриманням Плану дій щодо членства. Річні національні програми ведуть вас точно тією дорогою..."