Спецпроект "Європейської правди",
МЗС України, представництва Євросоюзу та Радіо ЄС

"Веселі бабуні" - у Фінляндії популярні малюнки про пенсію та пенсіонерок

Усі чули, що в Європі люди поважного беруть активну участь у суспільному житті, займаються спортом, отримують освіту, відвідують клуби за інтересами, подорожують.

Фінляндська художниця Інге Льойок (Inge Löök) стала відомою у світі завдяки серії зображень веселих бабунь, які не бажають старіти, намальованих нею для Червоного Хреста.

Бабуні-хохотуні на ім’я Фіфі і Анні користуються великим успіхом. Листівки та календарі з їхнім зображенням розлітаються по всьому світу.

Сама Інге Льойок каже: "Я б хотіла, щоб люди іноді зупинялися, а не носилися стрімголов від одного проекту до іншого. Щоб вони вміли бути задоволені тим, що у них є. Мені здається, одна зі святих правд життя - це життя саме зараз. Я сама весь час борюся за те, щоб запам'ятовувалася цінність саме поточної секунди".

До речі, Інге трохи молодша за своїх героїнь, цього року їй виповнюється 65 років.

Це – стандартний вік виходу на пенсію у Фінляндії і для чоловіків, і для жінок.

Хоча у деяких випадках пенсія може розпочатися раніше, а дехто працює й довше – в цьому разі пенсійні виплати зростають.

– Що особисто для Вас означають слова "Бути європейцем?"

– Що здивувало Вас у інших європейських державах?

– В чому Україна має зберігати самобутність в європейській родині, а де нам варто змінюватися?

Публікуйте свої історії під хештегом #BeEuropean на Фейсбуці та у Твіттері, додавайте яскраві фото або відео та обов’язково робіть у Фейсбуці тег @MFA of Ukraine або @Європейська правда, щоб ми побачили ваш допис за запросили в ефір Радіо ЄС. Детальніша інформація - за лінком.

Завітайте до сторінки нашого спецпроекту та беріть в ньому участь. Переможці отримають приз - поїздку до Брюсселя!

ПУБЛІКАЦІЇ
Сергій Сидоренко, Юрій Панченко, Європейська правда

На порозі торговельної війні: Україна та ЄС вийшли на новий етап суперечки про ліс-кругляк

Днями Україні доведеться ухвалити непросте рішення. Його наслідки можуть виявитися болючими або для країни, або особисто для президента. Євросоюз вже написав до Києва листа, в якому дав кілька варіантів та попередив, що "замовчати" проблему не вийде...

Сергій Сидоренко, Європейська правда

Заступниця генсека НАТО: У рішенні саміту Альянсу точно буде йтися про Україну

Роуз Геттемюллер: "У вас усі сконцентровані на обгортці, на формі! Всі питають: а чи буде у нас ПДЧ? Я взагалі не бачу для вас потреби так перейматися отриманням Плану дій щодо членства. Річні національні програми ведуть вас точно тією дорогою..."