Грузія та Молдова пообіцяли ЄС швидку ратифікацію угоди. Черга за Україною.

Вівторок, 24 червня 2014, 14:11
Версія для друку Коментарі

Представники країн Східного партнерства, які мають підписати Угоди про Асоціацію з ЄС 27 червня разом з Україною, надали Євросоюзу публічні гарантії швидкої ратифікації цих договорів.

24 червня під час прес-конференції в Києві Посол Республіки Молдова в Україні Іон Стевіле повідомив, що парламент його країни планує розглянути питання ратифікації Угоди про асоціацію Молдови та ЄС протягом тижня після підписання — "до 4 липня", повідомляє Інтерфакс-Україна.

У свою чергу посол Грузії в Україні Михайло Уклеба зазначив, що ратифікація Угоди про асоціацію Грузії і ЄС відбудеться в грузинському парламенті в липні поточного року.

Як повідомляла Європейська правда, ЄС також просить Україну про швидку ратифікацію договору. В іншому разі Київ може втратити торговельні преференції при експорті товарів до Євросоюзу.

В МЗС України обіцяють передати угоду президентові без затримки. Ратифікаційні законопроекти, згідно Конституції, може вносити лише глава держави. "Ми здійснюємо вже зараз підготовку пакета документів, що необхідні для ратифікації. За нами затримки не буде", — сказав на прес-конференції директор департаменту ЄС українського зовнішньополітичного відомства Всеволод Ченцов.

Водночас він не став прогнозувати строки підтвердження угоди парламентом.

ЧИТАЙ ТАКОЖ

ПУБЛІКАЦІЇ
Андерс Самуельсен, міністр закордонних справ Данії

Існує найкраща відповідь на російську агресію: стаття глави МЗС Данії

Не думаю, що хто-небудь очікував легкості у виконанні програми реформ такого масштабу. Процес реформування вже досяг критичного моменту, і є потужні сили, які протистоять реформам – бо відчувають особисту загрозу від змін в Україні...

Сергій Сидоренко, Європейська правда, Мюнхен

Україна в довгій шухляді: в Мюнхені визначили нові пріоритети світової безпеки

Цього року Україну в Мюнхені чекав нехай не бойкот, але байдужість. Вперше Петру Порошенко довелося виступати у майже порожньому залі. Українське питання зникло також із виступів іноземних політиків. Натомість добрих новин можна відзначити дві...


АВТОРИЗАЦІЯ


УВІЙТИВІДМІНИТИ
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter