Громадянка України стала депутатом Європарламенту

Четвер, 03 липня 2014, 10:49
Фото
Версія для друку Коментарі

Як стало відомо, вперше в історії існування європейських інститутів депутатом Європарламенту обрано українку - за корінням і громадянством.

Це представниця закордонних угорців, викладач Закарпатського угорського інституту Андрея Бочкор, яка виграла вибори від правлячої коаліції Угорщини - альянсу "Фідесу" та Християнсько-демократичної партії. Вона була дев'ятою у виборчому списку альянсу.

Закарпатські ЗМІ зазначають, що Бочкор не лише має український паспорт, а й проживає в Україні, а саме в місті Берегово (Закарпатська область). Очевидно, що окрім українського вона має також угорське громадянство - ця практика є досить поширеною серед представників угорської меншини в Україні.

"Я планую працювати у Брюсселі, аби сприяти інтеграції України до Європейского Союзу, а також відображати інтереси угорської громади Закарпаття", - зазначила Андрея Бочкор.

Андрея Бочкор, фото transkarpatia.net

Як відомо, угорці, що проживають в Україні і мають подвійне громадянство, на угорських виборах можуть голосувати на українській території - виборчі дільниці були розташовані в угорських консульствах в Берегово та Ужгороді.

Угорська правляча коаліція на минулих виборах до ЄП надала закордонним угорцям два місця у прохідній частині списку - десяте місце посів Андор Делі з Союзу угорців Воєводини (Сербія).

ЧИТАЙ ТАКОЖ

powered by lun.ua

ПУБЛІКАЦІЇ
Європейська правда

Спільна заява за результатами саміту Україна-ЄС: повний текст

Лідери України та ЄС наголосили на своєму рішучому засудженні явного порушення суверенітету і територіальної цілісності України. Європейці також очікують від України швидких реформ.

Європейська правда

Саміт Україна-ЄС: онлайн-трансляція

Нинішній саміт - перший після зміни керівництва ЄС. На ньому має бути визначено пріоритети Євросоюзу в українському питанні. "Європейська правда" розпочинає онлайн-трансляцію з саміту. В цьому матеріалі - всі повідомлення та неофіційна інформація, дотичні до зустрічей 27 квітня.

Денис Горбач, для Європейської правди

Енергетична непрозорість. Україна не поспішає виконувати домовленості з ЄС

Прозорість в енергетичній сфері є одним із зобов'язань України за Угодою про асоціацію з ЄС і коаліційною угодою. Але така прозорість не вигідна ані олігархам, ані чиновникам. Як наслідок, народні депутати не поспішають з прийняттям відповідного закону. При цьому вже за півроку Україна має звітувати про свої успіхи в цьому напрямку.


АВТОРИЗАЦІЯ


УВІЙТИВІДМІНИТИ
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter