Громадянка України стала депутатом Європарламенту

Четвер, 03 липня 2014, 10:49
Фото
Версія для друку Коментарі

Як стало відомо, вперше в історії існування європейських інститутів депутатом Європарламенту обрано українку - за корінням і громадянством.

Це представниця закордонних угорців, викладач Закарпатського угорського інституту Андрея Бочкор, яка виграла вибори від правлячої коаліції Угорщини - альянсу "Фідесу" та Християнсько-демократичної партії. Вона була дев'ятою у виборчому списку альянсу.

Закарпатські ЗМІ зазначають, що Бочкор не лише має український паспорт, а й проживає в Україні, а саме в місті Берегово (Закарпатська область). Очевидно, що окрім українського вона має також угорське громадянство - ця практика є досить поширеною серед представників угорської меншини в Україні.

"Я планую працювати у Брюсселі, аби сприяти інтеграції України до Європейского Союзу, а також відображати інтереси угорської громади Закарпаття", - зазначила Андрея Бочкор.

Андрея Бочкор, фото transkarpatia.net

Як відомо, угорці, що проживають в Україні і мають подвійне громадянство, на угорських виборах можуть голосувати на українській території - виборчі дільниці були розташовані в угорських консульствах в Берегово та Ужгороді.

Угорська правляча коаліція на минулих виборах до ЄП надала закордонним угорцям два місця у прохідній частині списку - десяте місце посів Андор Делі з Союзу угорців Воєводини (Сербія).

ЧИТАЙ ТАКОЖ

powered by lun.ua

ПУБЛІКАЦІЇ
Сергій Сидоренко, Європейська правда

150 районів, 1500 громад: в Страсбурзі розкрили параметри української адмінреформи

"Крім існуючих 27 регіонів, які залишаються і зазначені в Конституції, відповідно до перших запропонованих змін, буде залишено тільки близько 150 районів замість 490 і приблизно 1500 громад замість... 10279", – йдеться у звіті... Фраза про "дії виключно у межах закону" суттєво знижує цінність офіційної позиції міністерства...

Юрій Панченко, Сергій Сидоренко, Європейська правда

1,8 млрд євро в обмін на реформи. Які нові зобов'язання взяв Київ?

Макрофінансова допомога ЄС надходитиме траншами, кожен за 600 млн євро. Якщо перший транш планується виділити вже в червні – без попередніх вимог, то кожен наступний надійде в Україну тільки після перевірки, за умови прогресу у виконанні чіткого переліку реформ...

Тетяна Бабич, для ЄвроПравди

Мігранти як рятівне коло. Чи доцільний випуск євробондів для діаспори?

Випуск діаспорних облігацій є одним із найефективніших способів залучити інвестиції в умовах кризового стану економіки. Як свідчить досвід інших країн зі значними діаспорами, Україна може залучити близько двох мільйонів доларів.


АВТОРИЗАЦІЯ


УВІЙТИВІДМІНИТИ
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter