АКТУАЛЬНОГромадянка України стала депутатом Європарламенту

Четвер, 03 липня 2014, 10:49
Фото
Версія для друку Коментарі

Як стало відомо, вперше в історії існування європейських інститутів депутатом Європарламенту обрано українку - за корінням і громадянством.

Це представниця закордонних угорців, викладач Закарпатського угорського інституту Андрея Бочкор, яка виграла вибори від правлячої коаліції Угорщини - альянсу "Фідесу" та Християнсько-демократичної партії. Вона була дев'ятою у виборчому списку альянсу.

Закарпатські ЗМІ зазначають, що Бочкор не лише має український паспорт, а й проживає в Україні, а саме в місті Берегово (Закарпатська область). Очевидно, що окрім українського вона має також угорське громадянство - ця практика є досить поширеною серед представників угорської меншини в Україні.

"Я планую працювати у Брюсселі, аби сприяти інтеграції України до Європейского Союзу, а також відображати інтереси угорської громади Закарпаття", - зазначила Андрея Бочкор.

Андрея Бочкор, фото transkarpatia.net

Як відомо, угорці, що проживають в Україні і мають подвійне громадянство, на угорських виборах можуть голосувати на українській території - виборчі дільниці були розташовані в угорських консульствах в Берегово та Ужгороді.

Угорська правляча коаліція на минулих виборах до ЄП надала закордонним угорцям два місця у прохідній частині списку - десяте місце посів Андор Делі з Союзу угорців Воєводини (Сербія).

ЧИТАЙ ТАКОЖ

powered by lun.ua

ПУБЛІКАЦІЇ
Юрій Панченко, Європейська правда

Торговельний конфлікт із Молдовою. Чим він небезпечний для української економіки

Якщо молдовські мита наберуть чинності, такий крок може стати вкрай небезпечним прецедентом. Адже після закриття російського ринку українські виробники шукають йому заміну не лише у Молдові. Відповідно, підвищення мит може повторитися і в інших країнах, насамперед, в СНД.

Міністерство закордонних справ

10 фактів, які ви маєте знати про безвізовий режим з ЄС

Як працюватиме безвізовий режим? Коли прикордонник може відмовити у в'їзді? Які документи потрібні на кордоні? Міністерство закордонних справ України підготувало довідку – перелік відповідей на запитання, які лунають від українців з цього приводу...


АВТОРИЗАЦІЯ


УВІЙТИВІДМІНИТИ
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter