Громадянка України стала депутатом Європарламенту

Четвер, 03 липня 2014, 10:49
Фото
Версія для друку Коментарі

Як стало відомо, вперше в історії існування європейських інститутів депутатом Європарламенту обрано українку - за корінням і громадянством.

Це представниця закордонних угорців, викладач Закарпатського угорського інституту Андрея Бочкор, яка виграла вибори від правлячої коаліції Угорщини - альянсу "Фідесу" та Християнсько-демократичної партії. Вона була дев'ятою у виборчому списку альянсу.

Закарпатські ЗМІ зазначають, що Бочкор не лише має український паспорт, а й проживає в Україні, а саме в місті Берегово (Закарпатська область). Очевидно, що окрім українського вона має також угорське громадянство - ця практика є досить поширеною серед представників угорської меншини в Україні.

"Я планую працювати у Брюсселі, аби сприяти інтеграції України до Європейского Союзу, а також відображати інтереси угорської громади Закарпаття", - зазначила Андрея Бочкор.

Андрея Бочкор, фото transkarpatia.net

Як відомо, угорці, що проживають в Україні і мають подвійне громадянство, на угорських виборах можуть голосувати на українській території - виборчі дільниці були розташовані в угорських консульствах в Берегово та Ужгороді.

Угорська правляча коаліція на минулих виборах до ЄП надала закордонним угорцям два місця у прохідній частині списку - десяте місце посів Андор Делі з Союзу угорців Воєводини (Сербія).

ЧИТАЙ ТАКОЖ

powered by lun.ua

ПУБЛІКАЦІЇ
Альона Гетьманчук, Сергій Солодкий, Інститут світової політики

Аудит зовнішньої політики. Україна та Німеччина: чи переросте дружба проти Росії у серйозніші почуття?

Нині принцип "Russia first" серйозно поставлений під сумнів, та шанси на його відтворення залишаються... Навіть в Україні далеко не всі усвідомлюють, що зусилля Німеччини зі стримування Росії – вимушений, але не обов’язковий крок керівництва країни. Більше того, німецьке суспільство це не підтримувало!

Андрій Романенко, Краматорськ

Завод на Донбасі без радянського минулого, але з європейським майбутнім

Спочатку італійці планували, що на завод приїдуть їхні фахівці для координації виробництва, але українські працівники показали такий рівень, що ці консультанти виявилися не потрібні... Ми мали довести, що підприємство дотримується всіх європейських норм, від сертифікації до екології та охорони праці...


АВТОРИЗАЦІЯ


УВІЙТИВІДМІНИТИ
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter