Глава МЗС Франції розкрив деталі Мінська: РФ хотіла автономії, ми говорили жорстко

Неділя, 15 лютого 2015, 14:55
оновлено
Версія для друку Коментарі

Глава МЗС Франції Лоран Фабіус переповів журналістам деякі подробиці закритих переговорів у Мінську, та повідомив, що найбільші суперечки були щодо двох пунктів домовленостей.

Про це дипломат, який брав участь у мінському раунді разом з президентом Франсуа Олландом, розповів в неділю в ефірі телеканалу iTele.

"Діалог з Росією був досить жорсткий", - наголосив міністр.

Згодом він виніс цю фразу також в якості резюме переговорів, написавши в твіттері французькою: "Від початку нашим ставлення було таким: діалог та жорсткість".

"Були дві ключові проблеми на переговорах – спільний контроль за українсько-російським кордоном та особливий статус Донбасу", - заявив він.

Зокрема, він повідомив, що саме було каменем спотикання у другому питанні

"Слова (формулювання) були особливо важливими. Коли ти слухаєш українців, вони наполягають, що має бути лише термін децентралізація (Донбасу)... Бере слово Росія – і наполягає, що повинна бути автономія", - переказав Фабіус подробиці діалогу.

Кадр з трансляції

"Оскільки було багато непорозумінь у визначеннях та термінології: автономія, децентралізація, - вирішили чітко розписати у зносках ключові елементи статусу", - додав він.

Як відомо, зрештою – за підтримки європейських переговірників, - в погодженому тексті не виявилося згадок про федералізацію чи про автономію територій, не підконтрольних Києву.

Лоран Фабіус також наголосив, що чекає на відведення важкої зброї обома сторонами. "Відведення озброєнь - це одне з ключових досягнень Мінська", - пояснив він.

Міністр окремо прокоментував фінальний етап мінського раунду, під час якого сепаратисти відмовилися підписувати угоду, погоджену президентами. "Ми сказали Путіну: звісно ми знаємо, що ви не керуєте сепаратистами, але ви маєте на них вплив. Тож використайте його! І він використав", - переповів він.

ЧИТАЙ ТАКОЖ

ПУБЛІКАЦІЇ
Cергій Сидоренко, Європейська правда

Чи скасують безвіз Україні: що не так у боротьбі Брюсселя за антикорупційний суд

"Європейська правда" має підстави стверджувати, що реальної загрози безвізу через антикорупційний суд немає. Чим можна це підтвердити та що може втратити Україна, якщо ігноруватиме вимоги партнерів – читайте у нашій статті...

Офіс віце-прем’єра з питань євроінтеграції

Що змінює асоціація: всі деталі "ковбасних реформ", які відбудуться через угоду з ЄС

Ніхто не гарантує, що продукти, які потрапили у продаж, є безпечними. Навіть свіжий кефір чи ковбаса можуть виявитися не просто неякісними, а й шкідливими... Недостатньо збільшити лише кількість товарів із написом "Made in Ukraine" у крамницях за кордоном...


АВТОРИЗАЦІЯ


УВІЙТИВІДМІНИТИ
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter