Україна може йти до членства в ЄС, потрібний механізм виконання асоціації – комітет по співпраці з ЄП

Середа, 25 лютого 2015, 19:02
Версія для друку Коментарі

Парламентський комітет асоціації, засідання якого відбулося в Брюсселі 24-25 лютого, закликав Верховну раду посилити повноваження та функції комітету ВР з євроінтеграції та підкреслив, що Україна може претендувати на членство у Євросоюзі.

Про це йдеться у резолюції комітету, примірник якої є в розпорядженні Європейської правди.

"Україна має європейську перспективу та може подавати заявку на членство в ЄС в разі дотримання принципів демократії, верховенства права, ключових свобод людини та поваги до прав меншин", - наголошується, зокрема, у рішенні спільного органу Верховної ради та Європарламенту, який було створено відповідно до угоди про асоціацію.

У рішенні комітету також зазначається, що Верховна рада повинна посилити функції профільного комітету (з питань європейської інтеграції) оскільки це потрібно для ефективного виконання угоди про асоціацію.

Спільний комітет ВР та ЄП наголосив, що  Європарламент готовий надати допомогу для посилення спроможності українського комітету.

"Група Європарламенту з підтримки демократії обрала Україну як пріоритетну країну для підтримки спроможності парламенту, включаючи посилення ролі комітету з євроінтеграції", зазначається в документі.

Як повідомлялося, ідею про посилення функцій комітету ВР першим оприлюднив президент Європарламенту Мартін Шульц після зустрічі з головою ВР Димитром Гройсманом 24 лютого.

ЧИТАЙ ТАКОЖ

powered by lun.ua

ПУБЛІКАЦІЇ
Юрій Панченко, Європейська правда

Уряд на свята: що стоїть за ротацією польської влади

Пауза у реконструкції уряду Польщі одночасно означає збереження нинішнього курсу щодо України. Головний дипломат поки зберігає свою посаду, а отже, найближчі півтора місяці МЗС Польщі продовжить старанно торпедувати відносини з Україною.

Сергій Сидоренко, Таллінн-Сауе-Київ

Інтернет-врядування та українські реалії: чи можливо повторити зразкову естонську реформу

Надто часто доводиться чути: "Естонія – не Україна". Мовляв, у нас сільське населення, низька комп'ютерна грамотність, відсутність комп’ютерів у людей... Лунають тисячі причин, через які нібито "ми так не зможемо". Але насправді цей стереотип легко зруйнувати...


АВТОРИЗАЦІЯ


УВІЙТИВІДМІНИТИ
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter