ЄС припинить розмови з Росією про ЗВТ "Україна-ЄС" у разі запровадження ембарго проти України

Понеділок, 07 грудня 2015, 12:24
Версія для друку Коментарі

ЄС зупинить переговори з Росією, якщо та запровадить продуктове ембарго проти України.

Про це в інтервʼю "Українським новинам" розповів керівник торгово-економічного відділу Представництва ЄС в Україні Ніколас Бердж.

"Ми чітко зазначили, що якщо Росія запровадить обмеження 1 січня, це не буде мати нічого спільного з угодою про зону вільної торгівлі, на нашу думку, це буде політичним рішенням. Тоді ми зупинимо наші тристоронні переговори (щодо угоди про ЗВТ між Україною та ЄС)", – повідомив він.

Бердж також додав, що від запровадження ембарго більше постраждає Росія, ніж Україна.

"Можливо, вони (Росія) введуть сільськогосподарське ембарго і збільшать тарифи на деякі продукти. Але Росії також будуть потрібні деякі з цих товарів. Так що вони зашкодять самі собі. У будь-якому разі, думаю, що Україна переживе це", – відзначив Бердж.

Він також повідомив про те, що до 1 січня 2016 року не заплановано зустрічей на високому рівні з Росією щодо цього питання (ЗВТ "Україна-ЄС").

"1 грудня через годину після початку міністерської зустрічі Росія несподівано висунула нову пропозицію - новий текст, який раніше ніхто не бачив… протягом наступних тижнів буде зустріч на технічному рівні… Поки що зустрічі на вищому рівні не заплановані", – додав представник ЄС.

Нагадаємо, 1 грудня в Брюсселі відбулася тристороння зустріч у форматі "Україна-ЄС-Росія" з приводу імплементації ЗВТ між ЄС та Україною.

Раніше Павло Клімкін заявляв, що Росія вимагає від Києва приєднатися до торговельних обмежень проти ЄС.

Водночас від початку не зазначалося, що йдеться саме про продовольче ембарго - міністр не уточнив, про які саме торговельні обмеження йшлося під час тристоронніх переговорів.

ЧИТАЙ ТАКОЖ

ПУБЛІКАЦІЇ
RFI

Привіт від Каддафі: за що затримали Ніколя Саркозі

У чому підозрюють екс-президента Франції? Все почалося з 2011 року, коли син Муаммара Каддафі Саїф аль-Іслам зажадав від Саркозі повернути гроші, які Лівія виділяла йому на президентську кампанію. Йдеться про суму не менш ніж 50 млн євро (рос.).

Олеся Басараб, Братислава, для Європейської правди

Між новим урядом та перевиборами: куди ведуть масштабні протести у Словаччині

Колишній словацький прем'єр, який старанно створював собі імідж проєвропейського політика, зруйнував його однією заявою. Однак його відставка вже була не здатна заспокоїти протести. Словаки продовжують вимагати повного оновлення політичної системи.


АВТОРИЗАЦІЯ


УВІЙТИВІДМІНИТИ
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter