Фірташ із Австрії заявив, що США програють в Україні

Понеділок, 8 лютого 2016, 08:28

Олігарх Дмитро Фірташ, який вже два роки перебуває в Австрії через звинувачення у корупції з боку США, вважає недієздатною американську стратегію в Україні.

Про це Фірташ заявив в інтерв’ю австрійському виданню Kurier.

"Я бачу сьогодні в Україні недієздатність американської стратегії. На мій погляд, Україна керується зовнішніми силами, і не дуже ефективно. Україна не є поодиноким випадком. Ми бачили, що політика США не була успішною на Близькому Сході і в інших країнах. І найголовніше, що від цього страждає Європа. Ключове слове сьогодні – мігранти. І я переконаний, що ЄС не хоче, щоб 45 мільйонів людей з України утворили нову міграційну хвилю, коли держава зруйнується", - сказав Фірташ.

Він також прокоментував відставку міністра економічного розвитку Айвараса Абромавичуса, заявивши, що це ознака "політичного банкрутства нинішнього уряду".

"У них немає програми реформування. Виглядає так, ніби найголовніше для цих політиків – це сидіти на державних підприємствах і отримувати з них вигоду", - сказав Фірташ.

Олігарх також відзначив, що поки не вирішив коли і чи буде взагалі повертатися до України.

 "Як ви знаєте, я чекаю розгляду касаційної скарги. І на підставі результату я буду вирішувати щодо мого повернення додому. Сказати, що я застряг в Австрії, це не дуже правильно. Я б охарактеризував своє перебування тут як дуже корисне в останні два роки", - сказав він.

Нагадаємо, Фірташ був затриманий поліцейськими в австрійській столиці за запитом американського Федерального бюро розслідувань (ФБР) і поміщений в слідчий ізолятор 12 березня 2014 року.

Через день суд вирішив залишити його під арештом з можливістю звільнення під заставу в 125 млн євро.

Сума була визначена, виходячи з фінансового стану олігарха і тяжкості інкримінованих йому злочинів. 21 березня Фірташа відпустили під домашній арешт, де він і чекав на рішення суду з приводу екстрадиції в США.

Гроші на внесення застави за Фірташа в сумі 125 млн євро надійшли з Росії.

Ордер на його арешт був виданий окружним судом американського штату Іллінойс влітку 2013 року. На початку квітня в США йому пред'явили звинувачення в дачі хабара індійським чиновникам для отримання дозволів на розробку родовищ титану в Індії.

Загалом у справі про створення міжнародної корупційної схеми в якості обвинувачених проходять шість осіб, включаючи Фірташа, угорського підприємця Андраша Кноппа, громадянина України Сурена Геворгяна, індійського політика Рамачандра Рао і двох комерсантів з Індії та Шрі-Ланки.

За даними слідства, Фірташ вів переговори з індійськими чиновниками і віддавав розпорядження про виділення їм коштів в обмін на преференції у наданні дозвільних документів.

Також у розслідуванні агентства Reuters стверджується, що Фірташ зміг придбати за пільговою ціною понад 20 млрд кубометрів газу і отримати кредитів на $11 млрд завдяки підтримці президента Росії Володимира Путіна.

Більш того, Фірташ купував у "Газпрому" газ за ціною $249 за 1 тис. кубометрів, тоді як НАК "Нафтогаз України" купував його за $412.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.