Кампанія за референдум в Голландії фінансувалася за кошти Європарламенту - ЗМІ

Четвер, 3 березня 2016, 15:05

Кампанія за проведення референдуму в Нідерландах щодо угоди про асоціацію між Україною та ЄС фінансувалася з фондів Європарламенту.

Про це повідомляє Follow the Money.nl.

Як відзначають автори розслідування, рекламна кампанія за проведення референдуму фінансувалася Інститутом прямої демократії в Європі, який в свою чергу, отримав грант з фондів ЄП, та насправді є мозковим центром євроскептичної Партії незалежності Британії (UKIP).

Окрім того, як відзначають вони, незаконно використовувалися також кошти ЄП і для фінансування кампанії в Британії за вихід країни з ЄС.

Як стало відомо виданню з листа одного з представників Європарламенту, в інституції ЄС розпочали розслідування щодо можливих зловживань коштами.

"Ми дійсно розпочали розслідування. Моє враження, що дії, які здійснювалися Інститутом прямої демократії, не відповідають параграфу 4, пункту 6, і тому не можуть розглядатися як такі, що можуть отримати фінансування",  - говориться в листі.

Як зауважив представник Європарламенту, очікується, що кінцеве рішення після перевірки усіх рахунків буде винесене в червні або липні.

Водночас, на думку євродепутата Барта Стаеса (від фракції "зелених"), таке затягування розслідування неприпустиме.

 "Якщо є серйозні підстави, щоб відкрити розслідування за фактом шахрайського використання європейських коштів з боку групи  євроскептиків, яка завжди звинувачує інших у спекуляції, то я не розумію, чому результати будуть опубліковані тільки після референдуму в Британії  і після голландського референдуму щодо угоди про асоціацію між ЄС і Україною", - наголосив він.

"Здається досить ясно, що європейськими грошами зловжили для цієї кампанії, європейські політичні фонди не можуть фінансувати національні кампанії", - підкреслив європарламентар.

Водночас, в самому Інституті відмовилися коментувати питання зловживання коштами та розслідування з цього приводу.

Як повідомлялося, Виборча рада Нідерландів призначила референдум щодо Угоди про асоціацію Україна-ЄС на середу 6 квітня 2016 року.

Раніше в Нідерландах зібрали необхідну кількість підписів для проведення консультативного референдуму щодо ратифікації Угоди про асоціацію з Україною.

Зібрати підписи вдалося завдяки інтенсивній онлайн-кампанії сатиричного блогу GeenStijl, групи громадян Burgercomite ЄС ("Комітет громадян ЄС") і євроскептичного мозкового центру "Форум для демократії".

Як відомо, парламент Нідерландів завершив процедуру ратифікації Угоди про асоціацію між Україною та ЄС 7 липня.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.