Без українських трудових мігрантів на Польщу чекає падіння економіки – віце-прем’єр

Середа, 07 вересня 2016, 10:42
Версія для друку Коментарі

Залучення трудових мігрантів зі Сходу – українців та білорусів – вкрай важливе для збереження позитивної динаміки польської економіки.

Про це під час економічного форуму у місті Криниця-Здруй (Польща), презентуючи відповідне дослідження, підготовлене для уряду дослідницьким центом ZPP, заявив віце-прем’єр Польщі Матеуш Моравецький, повідомляє кореспондент "Європейської правди".

"Ми перебуваємо у кращому становищі, ніж Західна Європа. Ми маємо мігрантів насамперед з України, а також з Білорусі та В’єтнаму. Це люди, які їдуть не за соціальними виплатами, а працювати та сплачувати податки", – заявив він.

Моравецький додає, що точної цифри українських трудових мігрантів наразі немає – їхня кількість оцінюється від 600 тис. до мільйона. При цьому не менш ніж 200 тис. українських мігрантів сплачують податки до польського бюджету.

"Це дуже важливо з точки зору польської демографії – за 5-6 років кількість працюючих громадян Польщі може скоротитися на 1,5 млн. Це 10% працездатного населення країни! Звичайно, це матиме негативний вплив на економіку", – прогнозує віце-прем’єр.

Він додає, що альтернативи залученню трудових мігрантів немає – розвиток технологій та використання фінансових можливостей наразі неможливий, "у зв’язку з тією політикою, яку проводили раніше".

Моравецький також вважає, що трудова міграція матиме позитивний вплив й на українську економіку.

"На відміну від польської міграції за Ла-Манш, коли люди не повертаються додому, ми маємо близьку ментально країну. Звісно, частина мігрантів залишиться в Польщі назавжди. Але значна частина через 5-6-10 років повернеться додому, везучи в Україну отримані навички та фінансові ресурси", – пояснив він.

ЧИТАЙ ТАКОЖ

ПУБЛІКАЦІЇ
Петро Порошенко

Росія розпочинає Світову гібридну війну: промова Порошенка в Мюнхені

"Русскій мір" перетворює усе, до чого торкається, у руїни та занепад. Погляньте на Абхазію, Південну Осетію, Придністров’я, окуповані Донбас та Крим. Схоже на те, що відповідно до доктрини "русского міра" вся Європа повинна виглядати так як Калінінград чи окупований Донецьк, а не навпаки.

Юрій Онищенко (Брюссель), Сергій Сидоренко, Європейська правда

Мова ультиматуму: як угорська блокада підриває відносини України з НАТО

Є сподівання, що НАТО погодиться відійти від подвійних стандартів і визнати новий статус України після президентської зустрічі на саміті в липні. На перешкоді стоїть конфлікт з Угорщиною, яка відкрито декларує намір "блокувати будь-яке зближення України та НАТО".


АВТОРИЗАЦІЯ


УВІЙТИВІДМІНИТИ
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter