В ЄС назвали протиправними "націоналізацію" та введення валюти РФ в ОРДЛО

П'ятниця, 10 березня 2017, 19:44
Версія для друку Коментарі

У Євросоюзі заявили, що рішення ватажків в "ДНР/ЛНР" про так звану "націоналізацію" підприємств та використання російської валюти на непідконтрольних уряду Україні територіях є протиправними та не відопвідають Мінським домовленостям.

Про це заявила речник Єврокомісії Майя Косьянчич, повідомляє Укрінформ.

"Так звані адміністративні заходи, зокрема, як повідомляється, захоплення компаній у Донецьку або уведення іншої, ніж українська гривня, валюти, у Луганську, не відповідають Мінським домовленостям, є юридично недійсними та лише призводять до посилення напруженості", - заявили в ЄС.

Відзначається також, що такі рішення є безпідставними, призводять до подальшої ізоляції жителів на непідконтрольних уряду територіях України.

У ЄС зазначили, що ситуація із втратою телефонного зв’язку через захоплення компаній, а також блокада залізничного сполученнями між підконтрольним уряду та непідконтрольними територіями, повинна бути вирішена якнайшвидше.

У коментарі наголошується, що "Росія повинна у повному обсязі виконати свої зобов’язання та вплинути на так звані народні республіки у Донецькій і Луганській областях".

Євросоюз також відзначає, що підписаний 18 лютого президентом РФ указ про визнання деяких документів, виданих в "народних республіках" у Донецькій і Луганській областях України, також не відповідає духу Мінських домовленостей.

"ЄС залишається непохитним у своїй підтримці суверенітету, територіальної цілісності та єдності України, а також щодо повної імплементації Мінських домовленостей", - запевнила Косьянчич.

ЧИТАЙ ТАКОЖ

ПУБЛІКАЦІЇ
Дмитро Шемелін, "Астерс"

Перемога Сергія Клюєва в Суді ЄС: чому санкції скасовані та що це змінить для інших екс-посадовців

Суд детально розглянув усі аргументи Клюєва щодо принципової незаконності санкцій – і відхилив їх один за одним... Це рішення навряд чи підриває європейський санкційний режим як такий або створює якісь потужні підстави для масового скасування санкцій...

Юрій Панченко, Європейська правда

Асоціація наполовину: звіт про відставання та успіхи євроінтеграції України

Рівень виконання Україною Угоди про асоціацію з ЄС залишається вкрай низьким. Зокрема, за даними уряду, минулого року вдалося виконати лише 41% запланованої роботи. Такі низькі результати дають скептикам чудовий аргумент, що євроінтеграція насправді не потрібна Україні...


АВТОРИЗАЦІЯ


УВІЙТИВІДМІНИТИ
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter