Македонія звинувачує Албанію у втручанні у внутрішні справи

Середа, 05 квітня 2017, 09:53
Версія для друку Коментарі

Македонія звинуватила сусідню Албанію у втручанні у свої внутрішні справи.

Про це повідомляє RFE/RL з посиланням на заяву МЗС Македонії.

Зовнішньополітичне відомство Македонії 4 квітня викликало посла Албанії, щоб висловити йому протест проти того, що Македонія називає "відкритим втручанням у внутрішні справи країни".

Зокрема, відомство звинувачує Албанію у спробі "змінити конституційний лад Македонії", використовуючи в своїх інтересах етнічну албанську меншину.

У Македонії триває політична криза, оскільки партії, які представляють албанську меншину, вимагають поступок в обмін на своє приєднання до тої чи іншої коаліції.

Після виборів партія VMRO-DPMNE і її лідер, колишній прем’єр Нікола Груєвський не змогли сформувати уряд оскільки не згодні з вимогою встановити албанську другою офіційною мовою в Македонії.

В той же час лідер Соціал-демократичного союзу, що отримав друге місце на виборах, Зоран Заєв погодився на албанські вимоги, однак  президент Македонії не дав йому мандату на формування уряду.

Глава МЗС Албанії Дітмір Бушаті 3 квітня розкритикував Груєвського і його партію за перетворення політичної кризи в етнічну.

ЧИТАЙ ТАКОЖ

powered by lun.ua

ПУБЛІКАЦІЇ
Надія Бурейко, Сергій Герасимчук, VoxUkraine, для Європейської правди

Румунський вимір мовної суперечки: чи є підстави для занепокоєння Бухареста

63,8% опитаних румунів північної частини Буковини відзначили, що держава їхнього проживання – Україна – допомагає чи швидше допомагає їм у вивченні рідної мови. 77,2% вважають, що в Україні поважають усі мови. Не погоджуються чи швидше не погоджуються із цим 13,6%.

Юрій Панченко, Європейська правда

Від агента КДБ до "другого Трампа": 7 фактів про переможця виборів у Чехії, Андрея Бабіша

Чехи проголосували за партію мільярдера Андрея Бабіша попри всі скандали, проблеми у біографії, і навіть попри кримінальну справу, відкриту проти нього. Тепер він має всі шанси стати новим прем'єр-міністром Чехії. Але чому політик викликає таке несприйняття чеської політичної елити?


АВТОРИЗАЦІЯ


УВІЙТИВІДМІНИТИ
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter