Македонія звинувачує Албанію у втручанні у внутрішні справи

Середа, 05 квітня 2017, 09:53
Версія для друку Коментарі

Македонія звинуватила сусідню Албанію у втручанні у свої внутрішні справи.

Про це повідомляє RFE/RL з посиланням на заяву МЗС Македонії.

Зовнішньополітичне відомство Македонії 4 квітня викликало посла Албанії, щоб висловити йому протест проти того, що Македонія називає "відкритим втручанням у внутрішні справи країни".

Зокрема, відомство звинувачує Албанію у спробі "змінити конституційний лад Македонії", використовуючи в своїх інтересах етнічну албанську меншину.

У Македонії триває політична криза, оскільки партії, які представляють албанську меншину, вимагають поступок в обмін на своє приєднання до тої чи іншої коаліції.

Після виборів партія VMRO-DPMNE і її лідер, колишній прем’єр Нікола Груєвський не змогли сформувати уряд оскільки не згодні з вимогою встановити албанську другою офіційною мовою в Македонії.

В той же час лідер Соціал-демократичного союзу, що отримав друге місце на виборах, Зоран Заєв погодився на албанські вимоги, однак  президент Македонії не дав йому мандату на формування уряду.

Глава МЗС Албанії Дітмір Бушаті 3 квітня розкритикував Груєвського і його партію за перетворення політичної кризи в етнічну.

ЧИТАЙ ТАКОЖ

ПУБЛІКАЦІЇ
Офіс віце-прем’єра з питань євроінтеграції

Що змінює асоціація: всі деталі "ковбасних реформ", які відбудуться через угоду з ЄС

Ніхто не гарантує, що продукти, які потрапили у продаж, є безпечними. Навіть свіжий кефір чи ковбаса можуть виявитися не просто неякісними, а й шкідливими... Недостатньо збільшити лише кількість товарів із написом "Made in Ukraine" у крамницях за кордоном...

Анатолій Марциновський, Європейська правда

Заборона молока та інші жахи: правда і брехня про наслідки асоціації з ЄС

Українським селянам заборонять здавати молоко на молокозаводи, а також продавати його на базарах. І нібито все це записано в Угоді про асоціацію з Євросоюзом. Останніми тижнями медіа переповнені подібними "жахалками". А що ж насправді?


АВТОРИЗАЦІЯ


УВІЙТИВІДМІНИТИ
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter