В ПАРЄ визначили, хто розслідуватиме звинувачення в корупції проти Аграмунта і Ко

Вівторок, 30 травня 2017, 11:43
Версія для друку Коментарі

Керівництво Парламентської асамблеї Ради Європи оприлюднило рішення про склад незалежного органу, що розслідуватиме звинувачення про корупцію на адресу членів ПАРЄ.

Про це оголосив у вівторок на засіданні постійного комітету ПАРЄ президент асамблеї Педро Аграмунт, повідомляє кореспондент "Європейської правди".

"Бюро в понеділок ухвалило рішення щодо складу незалежного розслідувального органу. До нього увійдуть сер Ніколас Братца з Великої Британії, Жан-Луї Брурьє з Франції та Елізабет Фура зі Швеції", - заявив він.

Рішення керівництва асамблеї має бути затверджене 26 червня в Страсбурзі. "Цей склад буде схвалений асамблеєю під час відкриття наступної сесії ПАРЄ", - повідомив Аграмунт.

Ніколас Братца (Nicolas Bratza) – колишній президент Європейського суду з прав людини, який вже брав участь у розгляді українських питань. Зокрема, він очолював Міжнародну дорадчу групу, що оцінювала розслідування подій на Майдані та трагедії в Одесі (детальніше – в публікації "Рада Європи оприлюднила звіт щодо розслідування подій на Майдані").

Жан-Луі Брурьє (Jean-Louis Bruguière) – французький суддя у відставці, який спеціалізувався, зокрема, на розслідуванні звинувачень у тероризмі, тісно співпрацює з Радою Європи в якості експерта.

Елізабет Фура (Elisabet Fura) – колишня суддя ЄСПЛ, з 2012 року – парламентський омбудсмен (відповідальна за моніторинг роботи парламенту).

Нагадаємо, що саме на адресу Аграмунта лунають звинувачення щодо причетності до корупції в ПАРЄ (детальніше про це – в статті "Асамблея політичної корупції: як в ПАРЄ знайшли азербайджанські хабарі та російські інтереси"). В квітні було оголошено про політичну домовленість про його відставку, однак Аграмунт і досі лишається посади президента ПАРЄ.

ЧИТАЙ ТАКОЖ

ПУБЛІКАЦІЇ
Сергій Сидоренко, Європейська правда, Страсбург

Ягланд без маски: генсек Ради Європи почав відкриту кампанію за "прощення" Росії

Навряд чи можна сказати, що нинішній генсек Ради Європи і до цього мав аж надто велику довіру в Києві. Але той рівень цинізму та маніпуляцій, який він висловив увечері 22 січня з трибуни Палацу Європи, провів риску, розділивши відносини з ним на "до" і "після"...

Дарія Гайдай, Центр "Нова Європа"

Новий балканський виклик: територіальна суперечка, що може заблокувати розширення ЄС

Територіальна суперечка між Хорватією та Словенією стала загрозою для всієї балканської політики ЄС. Якщо вже Словенія та Хорватія не можуть домовитися десятиліттями, то якими будуть переговори між Хорватією і Сербією?


АВТОРИЗАЦІЯ


УВІЙТИВІДМІНИТИ
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter