Ємен та Лівія також розірвали дипломатичні відносини з Катаром

Понеділок, 05 червня 2017, 12:28
Версія для друку Коментарі

Ємен та тимчасовий уряд Лівії та в понеділок також оголосили про розірвання дипломатичних відносин з Катаром.

Про це повідомляє Sky News Arabia.

Глава МЗС Лівії Мохаммед Аль Дері заявив, що його уряд пішов на такий крок на знак солідарності "з нашими братами у Саудівській Аравії, ОАЕ, Бахрейні та Єгипті".

"Численні напади з боку Катару на гідність лівійського народу після революції вже давно обурили широкі верстви лівійського народу", - сказав він.

Міжнародно визнаний уряд Ємену також заявив про розірвання стосунків і підтримав рішення виключити Катар з очолюваної Саудівською Аравією коаліції по боротьюі з хуситами.

Нагадаємо, Саудівська Аравія, Єгипет, Об'єднані Арабські Емірати і Бахрейн розірвали дипломатичні зв'язки з Катаром.

Країни також оголосили про закриття транспортних зв'язків з Катаром і дали катарським гостям і жителям міст два тижні, щоб виїхати.

Причиною таких заходів стало звинувачення влади Катару у підтримці терористичної діяльності, в тому числі "Аль-Каїди" та "Ісламської держави".

Однак деякі спостерігачі вважають, що справжньою причиною послужило те, що на саміті країн Перської затоки наприкінці травня катарське новинне агентство розповсюдило промову еміра Катару, який заявив про підтримку нормальних відносин з Іраном, що викликало хвилю критики на саміті. Пізніше Доха заявила, що публікацію зробили хакери.

ЧИТАЙ ТАКОЖ

ПУБЛІКАЦІЇ
RFI

Привіт від Каддафі: за що затримали Ніколя Саркозі

У чому підозрюють екс-президента Франції? Все почалося з 2011 року, коли син Муаммара Каддафі Саїф аль-Іслам зажадав від Саркозі повернути гроші, які Лівія виділяла йому на президентську кампанію. Йдеться про суму не менш ніж 50 млн євро (рос.).

Олеся Басараб, Братислава, для Європейської правди

Між новим урядом та перевиборами: куди ведуть масштабні протести у Словаччині

Колишній словацький прем'єр, який старанно створював собі імідж проєвропейського політика, зруйнував його однією заявою. Однак його відставка вже була не здатна заспокоїти протести. Словаки продовжують вимагати повного оновлення політичної системи.


АВТОРИЗАЦІЯ


УВІЙТИВІДМІНИТИ
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter