У Раді Європи критикують новий польський закон про контроль над суддями

Четвер, 13 липня 2017, 12:32
Версія для друку Коментарі

Комісар з прав людини Ради Європи Нільс Мужнієкс заявив, що новий польський закон, який підвищує політичний контроль над суддями, є "основною перешкодою для незалежності суддів".

Про це повідомляє EUobserver.

Напередодні нижня палата парламенту Польщі проголосувала за законопроект, який дає депутатам роль у виборі членів Національної судової ради, органу, який призначає суддів.

За діючим польським законодавством члени ради обиралися суддями.

Польський Сейм також прийняв зміни до закону про суди загальної юрисдикції. Цим законопроектом передбачається, зокрема, зміну принципу призначення і відправлення у відставку голів суду.

Більші повноваження у цій справі отримає міністр юстиції. Додатково вводиться принцип, за яким справи до розгляду приділятимуться суддям випадково.

ЧИТАЙ ТАКОЖ

powered by lun.ua

ПУБЛІКАЦІЇ
Іванна Костіна, Європейська правда, Берлін

Бікіні, мігранти та надмандати: як агітують та голосують на виборах у Німеччині

Політична агітація у Німеччині заслуговує на окрему згадку – за строкатістю зовнішньої реклами і її кількістю передвиборний Берлін може конкурувати з Україною. Маргінали можуть просто-таки змагатися в креативі – настільки, що передвиборні плакати колекціонують у соцмережах...

Анатолій Марциновський, Європейська правда

Техогляд як нова умова в'їзду до ЄС: офіційна заява, що виявилася неправдою

ЄС офіційно спростував існування вимог щодо перетину кордону з талоном техогляду, тому від міністерства варто чекати не так пояснень, як вибачень за поширення недостовірної інформації. Це не перший випадок появи неправдивої інформації під гаслами виконання Угоди про асоціацію.


АВТОРИЗАЦІЯ


УВІЙТИВІДМІНИТИ
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter