У Молдові не буде референдуму про посилення влади Додона - Конституційний суд

Четвер, 27 липня 2017, 12:28
Версія для друку Коментарі

Конституційний суд Молдови визнав незаконним консультативний референдум про розширення президентських повноважень, який був ініційований президентом країни Ігорем Додоном.

Про це повідомляє Publika.md.

Голова Конституційного суду Тудор Панциру заявив, що розгляд щодо запиту лібералів завершено та винесено рішення, що референдуму не буде.

Згідно з конституцією країни, президент не володіє відповідними повноваженнями. Він не має права розпускати парламент, а значить, число депутатів залишиться таким як є.

Голова Конституційного суду заявив, що нових повноважень у Додона не буде.

Нагадаємо, 29 березня 2017 року президент Молдови Ігор Додон оголосив про проведення 24 вересня 2017 року всенародного консультативного референдуму.

За словами Додона, референдум - це вимушений захід, оскільки правлячий режим блокує всі ініціативи президента.

Виборцям, зокрема, мали запропонувати відповісти на запитання: про анулювання так званого "закону про мільярд", про розширення повноважень президента, про зниження числа депутатів парламенту з нинішніх 101 до 71, про введення в шкільний курс "Історії Молдови "замість теперішньої" Історії румун ".

ЧИТАЙ ТАКОЖ

powered by lun.ua

ПУБЛІКАЦІЇ
Віталій Галицьких, для Європейської правди

Закон для Uber: Естонія запропонувала вирішення глобальної проблеми

Uber і Airbnb вже стали серйозними конкурентами для існуючих готелів і таксофірм. Уряди європейських країн шукають способи переведення діяльності таких компаній у правове русло. І всі вони досліджують досвід Естонії.

Вікторія Вдовиченко, для Європейської правди

Референдум без розлучення: що змінить рішення про автономію північних регіонів Італії

Результати голосування більше ніж переконливі. В Ломбардії понад 95% з тих, хто прийшли на дільниці, проголосували за збільшення автономії регіону, у Венето їх частка сягнула 98%. Перш за все, предметом суперечки між регіоном та центром є фінансове питання...


АВТОРИЗАЦІЯ


УВІЙТИВІДМІНИТИ
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter