У Молдові не буде референдуму про посилення влади Додона - Конституційний суд

Четвер, 27 липня 2017, 12:28
Версія для друку Коментарі

Конституційний суд Молдови визнав незаконним консультативний референдум про розширення президентських повноважень, який був ініційований президентом країни Ігорем Додоном.

Про це повідомляє Publika.md.

Голова Конституційного суду Тудор Панциру заявив, що розгляд щодо запиту лібералів завершено та винесено рішення, що референдуму не буде.

Згідно з конституцією країни, президент не володіє відповідними повноваженнями. Він не має права розпускати парламент, а значить, число депутатів залишиться таким як є.

Голова Конституційного суду заявив, що нових повноважень у Додона не буде.

Нагадаємо, 29 березня 2017 року президент Молдови Ігор Додон оголосив про проведення 24 вересня 2017 року всенародного консультативного референдуму.

За словами Додона, референдум - це вимушений захід, оскільки правлячий режим блокує всі ініціативи президента.

Виборцям, зокрема, мали запропонувати відповісти на запитання: про анулювання так званого "закону про мільярд", про розширення повноважень президента, про зниження числа депутатів парламенту з нинішніх 101 до 71, про введення в шкільний курс "Історії Молдови "замість теперішньої" Історії румун ".

ЧИТАЙ ТАКОЖ

ПУБЛІКАЦІЇ
Дарія Гайдай, Центр "Нова Європа"

Новий балканський виклик: територіальна суперечка, що може заблокувати розширення ЄС

Територіальна суперечка між Хорватією та Словенією стала загрозою для всієї балканської політики ЄС. Якщо вже Словенія та Хорватія не можуть домовитися десятиліттями, то якими будуть переговори між Хорватією і Сербією?

Cергій Сидоренко, Європейська правда

Чи скасують безвіз Україні: що не так у боротьбі Брюсселя за антикорупційний суд

"Європейська правда" має підстави стверджувати, що реальної загрози безвізу через антикорупційний суд немає. Чим можна це підтвердити та що може втратити Україна, якщо ігноруватиме вимоги партнерів – читайте у нашій статті...


АВТОРИЗАЦІЯ


УВІЙТИВІДМІНИТИ
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter