У Молдові не буде референдуму про посилення влади Додона - Конституційний суд

Четвер, 27 липня 2017, 12:28
Версія для друку Коментарі

Конституційний суд Молдови визнав незаконним консультативний референдум про розширення президентських повноважень, який був ініційований президентом країни Ігорем Додоном.

Про це повідомляє Publika.md.

Голова Конституційного суду Тудор Панциру заявив, що розгляд щодо запиту лібералів завершено та винесено рішення, що референдуму не буде.

Згідно з конституцією країни, президент не володіє відповідними повноваженнями. Він не має права розпускати парламент, а значить, число депутатів залишиться таким як є.

Голова Конституційного суду заявив, що нових повноважень у Додона не буде.

Нагадаємо, 29 березня 2017 року президент Молдови Ігор Додон оголосив про проведення 24 вересня 2017 року всенародного консультативного референдуму.

За словами Додона, референдум - це вимушений захід, оскільки правлячий режим блокує всі ініціативи президента.

Виборцям, зокрема, мали запропонувати відповісти на запитання: про анулювання так званого "закону про мільярд", про розширення повноважень президента, про зниження числа депутатів парламенту з нинішніх 101 до 71, про введення в шкільний курс "Історії Молдови "замість теперішньої" Історії румун ".

ЧИТАЙ ТАКОЖ

powered by lun.ua

ПУБЛІКАЦІЇ
Олександр Левченко, посол в Хорватії в 2010-2017 роках

Сепаратисти в поліції та вибори з окупантами: чи можливо повернути Донбас за хорватським сценарієм

Це не помилка – з’явився спеціальний орган для допомоги тим, хто не так давно підтримував сепаратистів!.. Україна колись також зможе швидко реінтегрувати тимчасово окуповані території Донбасу в мирний спосіб. І тоді хорватський досвід буде нам вкрай потрібний...

Сергій Сидоренко, Європейська правда

Генерал-посол Володимира Путіна: як підсанкційний дипломат очолив місію Росії в США

Новий посол Росії - кар'єрний дипломат, але не простий, а "військовий". Дипломат з генеральським званням, що саме по собі є доволі рідкісним явищем. Та для нас важливо те, що російський посол в США був причетний до агресії РФ проти України...


АВТОРИЗАЦІЯ


УВІЙТИВІДМІНИТИ
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter