Молдова хоче контролювати переміщення придністровських чиновників – ЗМІ

П'ятниця, 11 серпня 2017, 16:31
Версія для друку Коментарі

В уряді Молдови обговорюють ідею запровадження системи виїзних повідомлень для чиновників з непідконтрольного Кишиневу Придністров'я.

Про це повідомляє Newsmaker.

Представників органів влади невизнаної республіки, включаючи керівництво, можуть зобов'язати заздалегідь повідомляти Кишинів про поїздки за кордон.

Активно обговорювати введення нових правил стали після того, як лідер Придністров'я Вадим Красносельський в червні відвідав Лондон і був прийнятий в британському МЗС, спровокувавши дипломатичний скандал.

За словами джерела в молдовському уряді, у цьому питанні в цілому існує консенсус між адміністрацією президента країни Ігоря Додона і Кабінетом міністрів. Зазвичай Додон, який виступає за зближення країни з Росією, і молдовський уряд, яке називає себе прозахідним, часто конфліктують, але тут позиції збіглися.

Зараз придністровські чиновники, включаючи керівництво Придністров'я, вільно літають з молдовської столиці в будь-якому напрямку. По суті, це їх єдина можливість подорожувати: після початку конфлікту в Україні в 2014 році вони перестали користуватися аеропортом Одеси і в принципі уникають поїздок в Україну і транзиту через неї.

Найпопулярнішим напрямком у чиновників невизнаного Придністров’я є Москва.

Поки неясно, коли може бути прийняте остаточне рішення щодо виїзних повідомлень, однак джерела припускають, що це може статися восени.

ЧИТАЙ ТАКОЖ

powered by lun.ua

ПУБЛІКАЦІЇ
Надія Бурейко, Сергій Герасимчук, VoxUkraine, для Європейської правди

Румунський вимір мовної суперечки: чи є підстави для занепокоєння Бухареста

63,8% опитаних румунів північної частини Буковини відзначили, що держава їхнього проживання – Україна – допомагає чи швидше допомагає їм у вивченні рідної мови. 77,2% вважають, що в Україні поважають усі мови. Не погоджуються чи швидше не погоджуються із цим 13,6%.

Юрій Панченко, Європейська правда

Від агента КДБ до "другого Трампа": 7 фактів про переможця виборів у Чехії, Андрея Бабіша

Чехи проголосували за партію мільярдера Андрея Бабіша попри всі скандали, проблеми у біографії, і навіть попри кримінальну справу, відкриту проти нього. Тепер він має всі шанси стати новим прем'єр-міністром Чехії. Але чому політик викликає таке несприйняття чеської політичної елити?


АВТОРИЗАЦІЯ


УВІЙТИВІДМІНИТИ
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter