Молдова хоче контролювати переміщення придністровських чиновників – ЗМІ

П'ятниця, 11 серпня 2017, 16:31
Версія для друку Коментарі

В уряді Молдови обговорюють ідею запровадження системи виїзних повідомлень для чиновників з непідконтрольного Кишиневу Придністров'я.

Про це повідомляє Newsmaker.

Представників органів влади невизнаної республіки, включаючи керівництво, можуть зобов'язати заздалегідь повідомляти Кишинів про поїздки за кордон.

Активно обговорювати введення нових правил стали після того, як лідер Придністров'я Вадим Красносельський в червні відвідав Лондон і був прийнятий в британському МЗС, спровокувавши дипломатичний скандал.

За словами джерела в молдовському уряді, у цьому питанні в цілому існує консенсус між адміністрацією президента країни Ігоря Додона і Кабінетом міністрів. Зазвичай Додон, який виступає за зближення країни з Росією, і молдовський уряд, яке називає себе прозахідним, часто конфліктують, але тут позиції збіглися.

Зараз придністровські чиновники, включаючи керівництво Придністров'я, вільно літають з молдовської столиці в будь-якому напрямку. По суті, це їх єдина можливість подорожувати: після початку конфлікту в Україні в 2014 році вони перестали користуватися аеропортом Одеси і в принципі уникають поїздок в Україну і транзиту через неї.

Найпопулярнішим напрямком у чиновників невизнаного Придністров’я є Москва.

Поки неясно, коли може бути прийняте остаточне рішення щодо виїзних повідомлень, однак джерела припускають, що це може статися восени.

ЧИТАЙ ТАКОЖ

powered by lun.ua

ПУБЛІКАЦІЇ
Олександр Левченко, посол в Хорватії в 2010-2017 роках

Сепаратисти в поліції та вибори з окупантами: чи можливо повернути Донбас за хорватським сценарієм

Це не помилка – з’явився спеціальний орган для допомоги тим, хто не так давно підтримував сепаратистів!.. Україна колись також зможе швидко реінтегрувати тимчасово окуповані території Донбасу в мирний спосіб. І тоді хорватський досвід буде нам вкрай потрібний...

Сергій Сидоренко, Європейська правда

Генерал-посол Володимира Путіна: як підсанкційний дипломат очолив місію Росії в США

Новий посол Росії - кар'єрний дипломат, але не простий, а "військовий". Дипломат з генеральським званням, що саме по собі є доволі рідкісним явищем. Та для нас важливо те, що російський посол в США був причетний до агресії РФ проти України...


АВТОРИЗАЦІЯ


УВІЙТИВІДМІНИТИ
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter