Спікер Сейму Литви про паспортний скандал: сподіваємось, Варшава схаменеться

Середа, 09 серпня 2017, 13:29
Версія для друку Коментарі

Спікер литовського Сейму Вікторас Пранцкетіс сподівається, що Варшава не стане псувати міждержавні відносини через запропоновану для польських паспортів ілюстрацію із зображенням вільнюських Святих воріт.

Про це він у середу заявив у інтерв’ю радіостанції Ziniu radijas, повідомляє Delfi.

"Сподіваємося, що польська сторона схаменеться, що не варто сіяти ворожнечу між державами ще й через такий факт", - сказав Пранцкетіс.

Минулого тижня глава МЗС Литви заявив, що у нових польських паспортах не повинно використовуватися зображення вільнюських Святих воріт.

Як відомо, наступного року до сторіччя незалежності у Польщі буде випущено паспорт у новому дизайні. На його сторінках, серед інших зображень, буде Меморіал орлят у Львові.

Також в мережі триває народне голосування за інші зображення. Серед запропонованих варіантів є розташовані у Вільнюсі Святі ворота, відомі як Ворота Світанку або Остра брама.

У понеділок у Міністерстві закордонних справ України вручили ноту протесту послу Польщі в Україні Яну Пєкло, повідомивши, що останні дії Варшави негативно вплинуть на двосторонні відносини.

Остаточне рішення про те, які зображення будуть розміщені в новому польському паспорті, Польща прийме у вересні.

Детальніше про конфлікт читайте у матеріалі ЄвроПравди: "Скандал за паспортом: чи достатньо відреагувала Україна на польську провокацію".

ЧИТАЙ ТАКОЖ

ПУБЛІКАЦІЇ
Сергій Сидоренко, Європейська правда, Мюнхен

Україна в довгій шухляді: в Мюнхені визначили нові пріоритети світової безпеки

Цього року Україну в Мюнхені чекав нехай не бойкот, але байдужість. Вперше Петру Порошенко довелося виступати у майже порожньому залі. Українське питання зникло також із виступів іноземних політиків. Натомість добрих новин можна відзначити дві...

Петро Порошенко

Росія розпочинає Світову гібридну війну: промова Порошенка в Мюнхені

"Русскій мір" перетворює усе, до чого торкається, у руїни та занепад. Погляньте на Абхазію, Південну Осетію, Придністров’я, окуповані Донбас та Крим. Схоже на те, що відповідно до доктрини "русского міра" вся Європа повинна виглядати так як Калінінград чи окупований Донецьк, а не навпаки.


АВТОРИЗАЦІЯ


УВІЙТИВІДМІНИТИ
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter