У Раді Європи засудили вирок заступнику голови Меджлісу кримських татар

Понеділок, 11 вересня 2017, 19:55
Версія для друку Коментарі

Вирок заступнику голови Меджлісу кримських татар Ахтему Чийгозу суперечить зобов’язанням Росії згідно з Європейською конвенцією про права людини.

Про це йдеться у заяві комісара Ради Європи з прав людини, розміщеній на його сторінці у Facebook.

"Сьогоднішнє рішення щодо Ахтема Чийгоза, заступника голови меджлісу кримських татар, винесене російським судом Криму важко поєднується із зобов'язаннями Росії за Європейською конвенцією про права людини", — йдеться у заяві.

За словами комісара, у конвенції чітко встановлено, що "ніхто не може бути визнаний винним у вчиненні будь-якого кримінального злочину в зв'язку з якою-небудь дією або бездіяльністю, що не була кримінальним злочином за національним або міжнародним правом в той час, коли була вчинена".

"Після закриття Меджлісу, що мало далекосяжні негативні наслідки, це рішення являє собою ще один удар по і так складному становищу кримських татар", — наголосили в Раді Європи.

Як повідомлялося, 11 вересня російський суд в Криму присудив одному з лідерів кримських татар Ахтему Чийгозу 8 років колонії суворого режиму.

ЧИТАЙ ТАКОЖ

ПУБЛІКАЦІЇ
Сергій Сидоренко, Європейська правда, Страсбург

Ягланд без маски: генсек Ради Європи почав відкриту кампанію за "прощення" Росії

Навряд чи можна сказати, що нинішній генсек Ради Європи і до цього мав аж надто велику довіру в Києві. Але той рівень цинізму та маніпуляцій, який він висловив увечері 22 січня з трибуни Палацу Європи, провів риску, розділивши відносини з ним на "до" і "після"...

Дарія Гайдай, Центр "Нова Європа"

Новий балканський виклик: територіальна суперечка, що може заблокувати розширення ЄС

Територіальна суперечка між Хорватією та Словенією стала загрозою для всієї балканської політики ЄС. Якщо вже Словенія та Хорватія не можуть домовитися десятиліттями, то якими будуть переговори між Хорватією і Сербією?


АВТОРИЗАЦІЯ


УВІЙТИВІДМІНИТИ
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter