У п’ятницю послам країн ЄС роз'яснять положення нового закону про освіту

Середа, 13 вересня 2017, 12:22
Версія для друку Коментарі

У п'ятницю відбудеться зустріч із послами ЄС в Україні для роз'яснення їм деталей нового закону про освіту щодо мови навчання представників нацменшин.

Про це повідомив перший заступник міністра закордонних справ України Вадим Пристайко перед засіданням уряду, передає УНІАН.

"Ми в п'ятницю зустрічаємося з усіма країнами, які зацікавлені, біля 12 години дня (в МЗС. – Ред.)",- сказав Пристайко.

Він уточнив, що на зустрічі буде більше ніж 5 послів, і що МЗС України отримало ноти від Угорщини, Румунії та Польщі. Дипломат додав, що послів України в Угорщині та Румунії викликали для надання пояснень.

Деякі країни вважають, що Україна має забезпечити навчання іноземними мовами, сказав Пристайко.

"Те, що ми взяли на себе зобов'язання - в загальному, це навчання мов, тобто ми готові надати можливість всім людям навчатися мові як такій. Це не означає, що ми маємо навчати цією конкретною мовою, умовно, географії, математиці, фізиці",- уточнив Пристайко.

Як відомо, 5 вересня Рада ухвалила закон про освіту, який розпочинає реформу освіти в Україні. Закон, зокрема, визначає, що мовою освітнього процесу в навчальних закладах є державна мова.

Раніше глава МЗС Павло Клімкін відреагував на критику схваленого закону "Про освіту" з боку сусідніх країн, запевнивши, що Україна гарантуватиме вільний розвиток мов національних меншин.

Нагадаємо, минулого тижня МЗС Угорщини розкритикувало ухвалений українським парламентом закон про освіту, наголошуючи, що він порушує права угорської меншини.

Румунія та Польща також заявили про свою занепокоєність у зв’язку з можливим порушенням прав національних меншин.

Президент Молдови Ігор Додон закликав Україну відмовитися від "несправедливого освітнього закону".

Прем'єр-міністр Володимир Гройсман доручив міністру закордонних справ Павлу Клімкіну та міністру освіти і науки Лілії Гриневич роз'яснити послам країн ЄС положення про мову навчання нового закону "Про освіту".

ЧИТАЙ ТАКОЖ

powered by lun.ua

ПУБЛІКАЦІЇ
Анатолій Марциновський, "Європейська правда"

Митниця проти "євроблях": чи допоможе Вільнюс вирішити проблему литовських авто

Податкова має інформацію про 239 литовських компаній, які видають доручення на право користування своїми автівками громадянам України, причому деякі компанії видали понад 200 таких доручень. У більшості випадків керівниками цих литовських компаній також є громадяни України.

Євген Приходько, для Європейської правди

Санкції ЄС проти Польщі: до чого призведе жорстке рішення Європарламенту

Голосування в Європарламенті акурат випало на день відзначання другої річниці правління партії "Право та справедливість". Варшаві загрожує позбавлення права голоса у ЄС. Анонсувавши введення санкцій, Брюссель досить символічно підбив підсумки двох років "добрих змін" від польської правлячої партії.


АВТОРИЗАЦІЯ


УВІЙТИВІДМІНИТИ
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter