Сербські ультраправі вимагають перенести столицю з Белграда

Середа, 13 вересня 2017, 13:52
Версія для друку Коментарі

Ультраправий рух "Сербська ліга" розпочав кампанію за перенесення столиці Сербії з Белграда до міста Новий Сад.

Про це повідомляє Balkan Insight.

Глава "Сербської ліги" заявив, що його рух прагне до "децентралізації Сербії".

"Ми вимагаємо раціоналізації державного управління, дислокації ряду міністерств і державних установ та проголошення Нового Саду новою столицею Сербії", - сказав Александр Джурджев.

Члени "Сербської ліги" розмістили численні плакати та рекламні щити у рамках кампанії щодо Нового Саду. За словами Джурджева, кампанія не тільки спонукає перемістити столицю в Новий Сад, але закликає розмістити міністерства в інших сербських містах.

 

Статус Нового Саду протягом деякого часу був спірним. Це найбільше місто автономного краю Воєводина та друге за величиною місто Сербії. З 2009 року відповідно до статуту Воєводини Новий Сад називали столицею краю.

Але після того, як Конституційний суд Сербії постановив, що статут 2009 року є неконституційним, в 2014 році парламент прийняв новий статут, який назвав Новий Сад "адміністративним центром Воєводини".

Деякі політичні партії Воєводини виступають за більшу автономію для краю. Ці так звані "автономісти" продовжують вважати Новий Сад столицею.

"Наша пропозиція діаметрально протилежно до автономістської, тому що вони хочуть бачити Новий Сад столицю Воєводини, а ми хочемо, щоб місто називали столицею Сербії", - пояснив Джурджев, додавши, що "Сербська ліга" засуджує заклики до більшої автономії для Воєводини.

ЧИТАЙ ТАКОЖ

ПУБЛІКАЦІЇ
Офіс віце-прем’єра з питань євроінтеграції

Що змінює асоціація: всі деталі "ковбасних реформ", які відбудуться через угоду з ЄС

Ніхто не гарантує, що продукти, які потрапили у продаж, є безпечними. Навіть свіжий кефір чи ковбаса можуть виявитися не просто неякісними, а й шкідливими... Недостатньо збільшити лише кількість товарів із написом "Made in Ukraine" у крамницях за кордоном...

Анатолій Марциновський, Європейська правда

Заборона молока та інші жахи: правда і брехня про наслідки асоціації з ЄС

Українським селянам заборонять здавати молоко на молокозаводи, а також продавати його на базарах. І нібито все це записано в Угоді про асоціацію з Євросоюзом. Останніми тижнями медіа переповнені подібними "жахалками". А що ж насправді?


АВТОРИЗАЦІЯ


УВІЙТИВІДМІНИТИ
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter