Європарламент закликав розслідувати відмивання коштів Азербайджаном

Середа, 13 вересня 2017, 17:36
Версія для друку Коментарі

Депутати Європейського парламенту схвалили резолюцію, у якій закликали розслідувати нещодавні викриття відмивання коштів та корупції на користь чинної влади Азербайджану.

За відповідний документ проголосували 578 євродепутатів, проти виступили 19, 68 – утрималися, ідеться у повідомленні на сайті Європарламенту.

Депутати засудили недавні викриття, викладені у журналістському розслідуванні під назвою "Азербайджанська пральня", а також спроби Азербайджану та інших автократичних режимів у третіх країнах за допомогою незаконних засобів впливати на європейців, відповідальних за прийняття рішень.

"Європейський парламент повинен вивчити і вжити рішучі заходи для запобігання такій корупції, оскільки це підриває авторитет і легітимність його роботи", - ідеться у повідомленні.

Нагадаємо, Організація по боротьбі з корупцією OCCRP розкрила скандал з відмиванням грошей в Азербайджані після того, як данська газета Berlingske отримала доступ до банківських документів.

Як виявилося, політична еліта Азербайджану мала секретний фонд в розмірі $2,9 млрд через британську корпоративну мережу, через який виплачувалися хабарі впливовим європейським гравцям.

Документи розкрили імена кількох "друзів Алієва". Гроші отримували сім'я керівника ЮНЕСКО, депутат з блоку Ангели Меркель, кандидат в президенти Словенії на майбутніх виборах і інші політики. Не обійшлося і без "ймовірних" хабарів для журналістів.

Детальніше читайте на сайті "Європейської правди": "Три мільярди на хабарі: в ЄС розкрили масштабну схему виплат за "допомогу" Азербайджану".

ЧИТАЙ ТАКОЖ

powered by lun.ua

ПУБЛІКАЦІЇ
Наталя Іщенко, для Європейської правди

Останній вирок трибуналу в Гаазі: сербський генерал відповість за геноцид

Справа Ратко Младича була останньою для Гаазького трибуналу. Після визначення покарання колишньому сербському командиру в компетенції суду залишається лише розгляд апеляцій. Дехто з тих, хто пройшов через судовий процес у Гаазі, вже повернулися до активного політичного життя.

Сергій Сидоренко, Європейська правда

Посол Євросоюзу: У найближчі дні Україна може втратити 600 мільйонів євро

Хюг Мінгареллі: "Всі мешканці Донбасу повинні сприйматися як громадяни України. Мають бути потужні економічні зв’язки по обидва боки контактної лінії... Чи буде користь для українців, якщо ми почнемо говорити про митний союз, не маючи передумов для цього?"


АВТОРИЗАЦІЯ


УВІЙТИВІДМІНИТИ
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter