Угорщина хоче, щоб Порошенко ветував освітній закон - посол

Четвер, 14 вересня 2017, 18:04
Версія для друку Коментарі

Угорщина пропонує президенту України Петру Порошенку не підписувати освітній закон через його мовні положення.

Угорську позицію щодо нового закону "Про освіту" на своїй сторінці у Facebook виклав посол Угорщини в Україні Ерно Кешкень.

"Головною проблемою є те, що дотепер національні меншини України мали можливість на навчання рідною мовою від дитячого садку до університету, а у майбутньому можливість для цього буде тільки у дитячих садках та у перших чотирьох класах початкової школи", - відзначає дипломат.

Угорщина вважає, що закон обмежує отримання освіти рідною мовою, а це "загрожує збереженню ідентичності, культури, традицій угорської спільноти, а у довгостроковій перспективі сприяє асиміляції угорської меншини, в кінцевому результаті – її зникненню".

"Привід для дискусій надає розрізнення понять корінних народів та національних меншин, що дає можливість для суб’єктивних виступів. Тоді, коли закон надає можливість в якості мови ЄС, поряд з українською мовою, на вивчення деяких предметів і угорською мовою, відтак він тлумачить поняття цієї мови не в якості рідної мови меншини", - пише посол.

Угорщина наголошує, що мовні положення схваленого закону суперечать численним внутрішнім, двостороннім та міжнародним нормативно-правовим актам і зобов’язанням.

"Цим рішенням український законодавчий орган загалом ігнорує базові права на користування рідною мовою, включно на навчання рідною мовою близько 150-ти тисяч громадян, які вважають себе належними до угорської національності та їх спільноти", - відзначає дипломат.

"Він позбавляє корінну спільноту Закарпаття та її членів такого права, яким вони в якості меншини користуються вже близько століття, незалежно від державної приналежності цієї території, і яке всі інші, сусідні з Угорщиною країни, забезпечують для угорської спільноти, яка проживає на їх території", - додає Кешкень.

З огляду на все це, угорська сторона пропонує Президенту України не підписувати закон у цій формі, а повернути на доопрацювання Верховній Раді.

Як повідомляла "ЄвроПравда", глави МЗС Болгарії, Угорщини, Греції і Румунії підписали листа главі МЗС України, де висловили занепокоєння через новий закон про освіту.

У п'ятницю відбудеться зустріч із послами ЄС в Україні для роз'яснення їм деталей нового закону про освіту щодо мови навчання представників нацменшин.

ЧИТАЙ ТАКОЖ

powered by lun.ua

ПУБЛІКАЦІЇ
Анатолій Марциновський, "Європейська правда"

Митниця проти "євроблях": чи допоможе Вільнюс вирішити проблему литовських авто

Податкова має інформацію про 239 литовських компаній, які видають доручення на право користування своїми автівками громадянам України, причому деякі компанії видали понад 200 таких доручень. У більшості випадків керівниками цих литовських компаній також є громадяни України.

Євген Приходько, для Європейської правди

Санкції ЄС проти Польщі: до чого призведе жорстке рішення Європарламенту

Голосування в Європарламенті акурат випало на день відзначання другої річниці правління партії "Право та справедливість". Варшаві загрожує позбавлення права голоса у ЄС. Анонсувавши введення санкцій, Брюссель досить символічно підбив підсумки двох років "добрих змін" від польської правлячої партії.


АВТОРИЗАЦІЯ


УВІЙТИВІДМІНИТИ
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter