Туреччина почувається зрадженою ЄС, але все одно хоче членства у блоці - міністр

Четвер, 14 вересня 2017, 18:47
Версія для друку Коментарі

Туреччина почувається зрадженою лідерами ЄС через розмови про припинення переговорів щодо її членства у Європейському союзі, але все ще прагне приєднатися до блоку.

Про це Reuters заявив турецький міністр у справах ЄС Омер Челік.

Після місяців критики з боку ЄС на адресу Туреччини з приводу кричущих порушень прав людини за правління Ердогана нещодавно канцлерка Німеччини Ангела Меркель дала зрозуміти, що Туреччина не повинна стати членом ЄС.

У середу президент Єврокомісії Жан-Клод Юнкер заявив, що не бачить перспективи приєднання Туреччини до ЄС у найближчому майбутньому.

Челік висловив здивування коментарями Юнкера. "Що зробив пан Юнкер? Які вагомі кроки він зробив, щоб наблизити ЄС і Туреччину? Це моє питання до пана Юнкера", - сказав міністр.

Челік заявив, що Анкара справді розчарована Меркель та деякими іншими лідерами, які залишили Туреччину наодинці в один із найважчих періодів в історії. На запитання, чи вважає Туреччина себе зрадженою, Челік відповів ствердно.

Міністр припустив, що саміт Туреччина-ЄС у жовтні був скликаний задля покращення відносин між Брюсселем та Анкарою.

"Туреччина не відмовилася від своєї мети стати повноправним членом ЄС: ми дуже хочемо та готові знайти рішення для руху вперед", - додав міністр.

Лідери ЄС обговорять турецьке питання на саміті в Брюсселі у жовтні. Втім, очікується, що жодних офіційних рішень щодо переговорів з Туреччиною не буде схвалено до наступної весни.

ЧИТАЙ ТАКОЖ

ПУБЛІКАЦІЇ
Петро Порошенко

Росія розпочинає Світову гібридну війну: промова Порошенка в Мюнхені

"Русскій мір" перетворює усе, до чого торкається, у руїни та занепад. Погляньте на Абхазію, Південну Осетію, Придністров’я, окуповані Донбас та Крим. Схоже на те, що відповідно до доктрини "русского міра" вся Європа повинна виглядати так як Калінінград чи окупований Донецьк, а не навпаки.

Юрій Онищенко (Брюссель), Сергій Сидоренко, Європейська правда

Мова ультиматуму: як угорська блокада підриває відносини України з НАТО

Є сподівання, що НАТО погодиться відійти від подвійних стандартів і визнати новий статус України після президентської зустрічі на саміті в липні. На перешкоді стоїть конфлікт з Угорщиною, яка відкрито декларує намір "блокувати будь-яке зближення України та НАТО".


АВТОРИЗАЦІЯ


УВІЙТИВІДМІНИТИ
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter