Туреччина почувається зрадженою ЄС, але все одно хоче членства у блоці - міністр

Четвер, 14 вересня 2017, 18:47
Версія для друку Коментарі

Туреччина почувається зрадженою лідерами ЄС через розмови про припинення переговорів щодо її членства у Європейському союзі, але все ще прагне приєднатися до блоку.

Про це Reuters заявив турецький міністр у справах ЄС Омер Челік.

Після місяців критики з боку ЄС на адресу Туреччини з приводу кричущих порушень прав людини за правління Ердогана нещодавно канцлерка Німеччини Ангела Меркель дала зрозуміти, що Туреччина не повинна стати членом ЄС.

У середу президент Єврокомісії Жан-Клод Юнкер заявив, що не бачить перспективи приєднання Туреччини до ЄС у найближчому майбутньому.

Челік висловив здивування коментарями Юнкера. "Що зробив пан Юнкер? Які вагомі кроки він зробив, щоб наблизити ЄС і Туреччину? Це моє питання до пана Юнкера", - сказав міністр.

Челік заявив, що Анкара справді розчарована Меркель та деякими іншими лідерами, які залишили Туреччину наодинці в один із найважчих періодів в історії. На запитання, чи вважає Туреччина себе зрадженою, Челік відповів ствердно.

Міністр припустив, що саміт Туреччина-ЄС у жовтні був скликаний задля покращення відносин між Брюсселем та Анкарою.

"Туреччина не відмовилася від своєї мети стати повноправним членом ЄС: ми дуже хочемо та готові знайти рішення для руху вперед", - додав міністр.

Лідери ЄС обговорять турецьке питання на саміті в Брюсселі у жовтні. Втім, очікується, що жодних офіційних рішень щодо переговорів з Туреччиною не буде схвалено до наступної весни.

ЧИТАЙ ТАКОЖ

powered by lun.ua

ПУБЛІКАЦІЇ
Іванна Костіна, Європейська правда, Берлін

Бікіні, мігранти та надмандати: як агітують та голосують на виборах у Німеччині

Політична агітація у Німеччині заслуговує на окрему згадку – за строкатістю зовнішньої реклами і її кількістю передвиборний Берлін може конкурувати з Україною. Маргінали можуть просто-таки змагатися в креативі – настільки, що передвиборні плакати колекціонують у соцмережах...

Анатолій Марциновський, Європейська правда

Техогляд як нова умова в'їзду до ЄС: офіційна заява, що виявилася неправдою

ЄС офіційно спростував існування вимог щодо перетину кордону з талоном техогляду, тому від міністерства варто чекати не так пояснень, як вибачень за поширення недостовірної інформації. Це не перший випадок появи неправдивої інформації під гаслами виконання Угоди про асоціацію.


АВТОРИЗАЦІЯ


УВІЙТИВІДМІНИТИ
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter