ЄСПЛ почав розгляд скарг на блокування в РФ низки сайтів – ЗМІ

П'ятниця, 15 вересня 2017, 15:01
Версія для друку Коментарі

Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) розпочав розгляду скарг на блокування в Росії сайтів "Каспаров.ру", "Грани.ру", "ЕЖ.ру", "Роскомсвободы" и Worldview of Russian Civilization.

Про це з посиланням на юристів сайтів повідомляє видання "Коммерсантъ".

"Нам всім добряче набридла практика блокування сайтів, яка склалася за останні роки. Оскільки у російських судах неможливо добитися правосудних рішень, ми звернулися до ЄСПЛ", - розповів юрист "Роскомсвободы" Саркіс Дарбінян.

При цьому Європейський суд вирішив об'єднати п'ять скарг в одну справу, вважаючи, що вони зачіпають схожу проблематику.

Доступ до "Каспаров.ру", "Грани.ру", "ЕЖ.ру", "Роскомсвободы" и Worldview of Russian Civilization був закритий Роскомнаглядом у 2014 році відповідно дотак званого закону Лугового. Документ дає Генпрокуратурі РФ право позасудового блокування інтернет-сайтів з "закликами до масових заворушень, здійснення екстремістської діяльності та участі у несанкціонованих владою публічних акціях".

Всі заявники вважають, що обмеження доступу до сайтів незаконне і "не переслідує правомірну мету". ЄСПЛ підготував детальний список запитань до уряду РФ щодо національного законодавства в галузі інтернету.

Влада РФ повинна дати відповідь до 15 січня 2018 року, після чого заявники повинні надіслати на суд свої коментарі.

ЄСПЛ вперше розглядає скаргу щодо блокування сайтів у Росії.

ЧИТАЙ ТАКОЖ

ПУБЛІКАЦІЇ
Андерс Самуельсен, міністр закордонних справ Данії

Існує найкраща відповідь на російську агресію: стаття глави МЗС Данії

Не думаю, що хто-небудь очікував легкості у виконанні програми реформ такого масштабу. Процес реформування вже досяг критичного моменту, і є потужні сили, які протистоять реформам – бо відчувають особисту загрозу від змін в Україні...

Сергій Сидоренко, Європейська правда, Мюнхен

Україна в довгій шухляді: в Мюнхені визначили нові пріоритети світової безпеки

Цього року Україну в Мюнхені чекав нехай не бойкот, але байдужість. Вперше Петру Порошенко довелося виступати у майже порожньому залі. Українське питання зникло також із виступів іноземних політиків. Натомість добрих новин можна відзначити дві...


АВТОРИЗАЦІЯ


УВІЙТИВІДМІНИТИ
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter