ЄСПЛ почав розгляд скарг на блокування в РФ низки сайтів – ЗМІ

П'ятниця, 15 вересня 2017, 15:01
Версія для друку Коментарі

Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) розпочав розгляду скарг на блокування в Росії сайтів "Каспаров.ру", "Грани.ру", "ЕЖ.ру", "Роскомсвободы" и Worldview of Russian Civilization.

Про це з посиланням на юристів сайтів повідомляє видання "Коммерсантъ".

"Нам всім добряче набридла практика блокування сайтів, яка склалася за останні роки. Оскільки у російських судах неможливо добитися правосудних рішень, ми звернулися до ЄСПЛ", - розповів юрист "Роскомсвободы" Саркіс Дарбінян.

При цьому Європейський суд вирішив об'єднати п'ять скарг в одну справу, вважаючи, що вони зачіпають схожу проблематику.

Доступ до "Каспаров.ру", "Грани.ру", "ЕЖ.ру", "Роскомсвободы" и Worldview of Russian Civilization був закритий Роскомнаглядом у 2014 році відповідно дотак званого закону Лугового. Документ дає Генпрокуратурі РФ право позасудового блокування інтернет-сайтів з "закликами до масових заворушень, здійснення екстремістської діяльності та участі у несанкціонованих владою публічних акціях".

Всі заявники вважають, що обмеження доступу до сайтів незаконне і "не переслідує правомірну мету". ЄСПЛ підготував детальний список запитань до уряду РФ щодо національного законодавства в галузі інтернету.

Влада РФ повинна дати відповідь до 15 січня 2018 року, після чого заявники повинні надіслати на суд свої коментарі.

ЄСПЛ вперше розглядає скаргу щодо блокування сайтів у Росії.

ЧИТАЙ ТАКОЖ

powered by lun.ua

ПУБЛІКАЦІЇ
Геннадій Максак, для Європейської правди

Рівняння на аутсайдерів: як ЄС бачить майбутнє Східного партнерства

Нова архітектура Східного партнерства не передбачає окремих майданчиків для зустрічей держав, які імплементують Угоди про асоціацію з ЄС. Штучне збереження старого формату із шістьма країнами може понизити і до того невисокий інтерес до багатосторонньої співпраці.

Надія Коваль, для Європейської правди

Нова стратегія для каталонської незалежності: Барселона та Мадрид змінюють тактику

Каталонія перебуває у вкрай невигідній позиції, адже будь-який натяк на загострення дасть Мадриду формальний привід застосувати силу. Стурбованість ЄС поліцейським насильством 1 жовтня потонула у морі запевнень про підтримку територіальної цілісності Іспанії...


АВТОРИЗАЦІЯ


УВІЙТИВІДМІНИТИ
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter