Македонія заявила про прогрес у суперечці з Грецією про назву країни

Середа, 06 вересня 2017, 10:41
Версія для друку Коментарі

Македонія привітала "великий крок" на шляху до вирішення суперечки з Грецією щодо назви країни, через яку заблоковані переговори про вступ Македонії до ЄС та НАТО.

Про це повідомляє Euractiv.

Македонський прем’єр-міністр заявив, що на двох останніх зустрічах глав МЗС обох країн вдалося "створити дружні відносини".

"Це ще не рішення, але великий крок щодо розв’язання суперечки було зроблено", - заявив глава уряду. Він додав, що сьогодні бачить значно більше перспектив для вирішення цієї "делікатної проблеми", ніж раніше.

Остаточне рішення, напрацьоване разом з опозицією, буде винесене на референдум. "Фінальне рішення буде за громадянами Македонії", - додав Заєв.

Минулого тижня міністр закордонних справ Греції Нікос Котзіас під час візиту до Македонії підтвердив, що Афіни підтримають членство Македонії у ЄС та НАТО, щойно суперечку довкола назви країни буде розв’язано.

Македонія чверть століття сперечається з Грецією через свою назву. Греція вважає, що Македонія "вкрала" назву її історичної провінції. 

 Греція, ЄС та інші міжнародні структури іменують країну як "Колишня югославська республіка Македонія" (КЮРМ). Скоп’є довгий час наполягало, що ця назва є лише тимчасовою, однак схоже соціал-демократичний уряд Заєва пом’якшив категоричну позицію своїх попередників щодо цього питання.

Уряд Зорана Заєва зобов’язався пришвидшити процес вступу країни в ЄС та НАТО, однак передумовою приєднання Македонії до обох блоків є добрі відносини з сусідніми державами.

ЧИТАЙ ТАКОЖ

powered by lun.ua

ПУБЛІКАЦІЇ
Анатолій Марциновський, "Європейська правда"

Митниця проти "євроблях": чи допоможе Вільнюс вирішити проблему литовських авто

Податкова має інформацію про 239 литовських компаній, які видають доручення на право користування своїми автівками громадянам України, причому деякі компанії видали понад 200 таких доручень. У більшості випадків керівниками цих литовських компаній також є громадяни України.

Євген Приходько, для Європейської правди

Санкції ЄС проти Польщі: до чого призведе жорстке рішення Європарламенту

Голосування в Європарламенті акурат випало на день відзначання другої річниці правління партії "Право та справедливість". Варшаві загрожує позбавлення права голоса у ЄС. Анонсувавши введення санкцій, Брюссель досить символічно підбив підсумки двох років "добрих змін" від польської правлячої партії.


АВТОРИЗАЦІЯ


УВІЙТИВІДМІНИТИ
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter