Македонія заявила про прогрес у суперечці з Грецією про назву країни

Середа, 06 вересня 2017, 10:41
Версія для друку Коментарі

Македонія привітала "великий крок" на шляху до вирішення суперечки з Грецією щодо назви країни, через яку заблоковані переговори про вступ Македонії до ЄС та НАТО.

Про це повідомляє Euractiv.

Македонський прем’єр-міністр заявив, що на двох останніх зустрічах глав МЗС обох країн вдалося "створити дружні відносини".

"Це ще не рішення, але великий крок щодо розв’язання суперечки було зроблено", - заявив глава уряду. Він додав, що сьогодні бачить значно більше перспектив для вирішення цієї "делікатної проблеми", ніж раніше.

Остаточне рішення, напрацьоване разом з опозицією, буде винесене на референдум. "Фінальне рішення буде за громадянами Македонії", - додав Заєв.

Минулого тижня міністр закордонних справ Греції Нікос Котзіас під час візиту до Македонії підтвердив, що Афіни підтримають членство Македонії у ЄС та НАТО, щойно суперечку довкола назви країни буде розв’язано.

Македонія чверть століття сперечається з Грецією через свою назву. Греція вважає, що Македонія "вкрала" назву її історичної провінції. 

 Греція, ЄС та інші міжнародні структури іменують країну як "Колишня югославська республіка Македонія" (КЮРМ). Скоп’є довгий час наполягало, що ця назва є лише тимчасовою, однак схоже соціал-демократичний уряд Заєва пом’якшив категоричну позицію своїх попередників щодо цього питання.

Уряд Зорана Заєва зобов’язався пришвидшити процес вступу країни в ЄС та НАТО, однак передумовою приєднання Македонії до обох блоків є добрі відносини з сусідніми державами.

ЧИТАЙ ТАКОЖ

powered by lun.ua

ПУБЛІКАЦІЇ
Анатолій Марциновський, Європейська правда

Техогляд як нова умова в'їзду до ЄС: офіційна заява, що виявилася неправдою

ЄС офіційно спростував існування вимог щодо перетину кордону з талоном техогляду, тому від міністерства варто чекати не так пояснень, як вибачень за поширення недостовірної інформації. Це не перший випадок появи неправдивої інформації під гаслами виконання Угоди про асоціацію.

Віктор Савінок, для Європейської правди

Меркель бореться за Схід: що може змінити результати німецьких виборів

Східні німці відчувають, що вони недостатньо представлені у владн, тобто "на Заході". Цим невдоволенням намагаються скористатися популісти з AfD... Тривожним дзвоником для Меркель стали проблеми у її виборчій кампанії саме у Східній Німеччині...


АВТОРИЗАЦІЯ


УВІЙТИВІДМІНИТИ
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter