Згода росіян на миротворців на Донбасі не зніме з них санкцій - Порошенко

Четвер, 07 вересня 2017, 11:51
Версія для друку Коментарі

Робота над ініціативою про розміщення миротворчої місії ООН на території окупованого Донбасу не є підставою для скасування санкцій проти Росії.

Про це заявив президент Петро Порошенко під час щорічного послання до парламенту.

"Санкції мають залишатися чинними до повного відновлення суверенітету, територіальної цілісності і незалежності України через виконання мінських домовленостей", - наголосив президент.

Порошенко підкреслив, що Україна виступає за розгортання повноцінної миротворчої місії на всьому Донбасі.

"Місія повинна мати на меті не консервацію російської окупації, ... а забезпечення тривалого миру в ОРДЛО та повне відновлення територіальної цілісності нашої держави", - заявив Порошенко.

Він наголосив, що майбутня місія ООН має бути розміщена також на неконтрольованій ділянці українсько-російського кордону.

Крім того, президент виключив участь у місії представників країни-агресора чи сторін конфлікту. Він наголосив, що жодного узгодження з російськими бойовиками параметрів майбутньої участі місії ООН іти не може.

Порошенко нагадав, що ініціатива розміщення миротворчої місії буде обговорюватися на Генеральній асамблеї ООН.

"За півтора тижні я вирушаю до Нью-Йорка на Генасамблею ООН і впевнений, що спільними зусиллями, за допомогою міжнародних партнерів, передусім Німеччини, Франції та США, ми обов’язково встановимо мир", - резюмував президент.

Нагадаємо, президент РФ Володимир Путін заявив, що розміщення миротворців ООН може бути лише на лінії розмежування на Донбасі для забезпечення безпеки співробітників ОБСЄ.

В МЗС України взяли до уваги заяву президента РФ щодо можливості розміщення миротворців ООН на Донбасі та готові опрацьовувати це питання, проте наголосили, що не може бути й мови про присутність росіян на території України під виглядом миротворців.

В уряді Німеччини заявили, що можливу миротворчу місію ООН на Донбасі слід розміщувати на всій території конфлікту, а не лише вздовж лінії зіткнення.

У Держдепартаменті США також вважають, що миротворча місія ООН повинна бути розміщена на всій території конфлікту на Донбасі, а не тільки на лінії зіткнення.

ЧИТАЙ ТАКОЖ

ПУБЛІКАЦІЇ
Ганна Шелест, для Європейської правди

Три кола санкцій: наскільки потужним стане британське покарання РФ

Не менше, аніж сам злочин, який було визнано нападом на суверенітет Британії, офіційний Лондон вразила подальша зухвалість РФ. Як вже заявив міністр закордонних справ Королівства Борис Джонсон, складається враження, що росіяни одночасно відмежовуються від замаху і пишаються ним.

Сергій Сидоренко, Європейська правда

Помста до Венеції доведе: Порошенко та ВР створюють нову проблему у відносинах з Європою

Києву достатньо просто затягнути час: наступний пленарний тиждень буде останнім перед тим, як спливе термін декларування. Це створить для України і особисто для Порошенка низку проблем у відносинах з Євросоюзом та США. Хоча у Києва є аргумент на свою користь...


АВТОРИЗАЦІЯ


УВІЙТИВІДМІНИТИ
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter