Ар’єв: генсек Ради Європи відкрито переконує депутатів зняти санкції з РФ

Вівторок, 10 жовтня 2017, 07:36
Версія для друку Коментарі

Народний депутат Володимир Ар’єв, який очолює делегацію України до Парламентської асамблеї Ради Європи, стверджує що генсек РЄ Турбйорн Ягланд почав кампанію щодо повернення представників РФ до сесійної зали ПАРЄ.

Про це він повідомив в ніч на вівторок після засідання політичної групи Європейської народної партії в асамблеї.

"До нас в групу ЄНП прийшов генсек РЄ Турбйорн Ягланд і з відкритим забралом заявив що після відмови Росії робити членські внески, перед організацією два виходи - зберегти цінності або зберегти саму Раду Європи", - розповів Ар’єв.

Я відомо, влітку Росія припинила сплату внесків до бюджету РЄ та попередила що відновить їх лише в разі, якщо отримає гарантії повного зняття політичних санкцій з делегації РФ в асамблеї.

Володимир Ар’єв звинуватив генсека в тому, що той "піддається на шантаж" російської сторони та намагається поступитися принципами організації. За словами депутата, низка делегації пригрозили припиненням роботи в організації в разі анулювання санкцій проти РФ.

"Маємо спробу вищого керівника РЄ переконати піддатися на прямий шантаж. Оскільки без цінностей захисту демократії і прав людини РЄ перетвориться на блабла-клуб по інтересам, я та інші члени української делегації разом з грузинами і литовцями дали жорстку відповідь Ягланду. Ми навіть попередили що в цьому клубі тоді буде нема чого робити", - розповів він.

За інформацією Європравди, Ягланд також відвідував засідання другої за чисельністю політичної групи – соціалістів. Ар’єв підтвердив ці дані. "В групі соціалістів багато хто в вважає що треба здаватися і продати індульгенцію за відновлення фінансування", - стверджує він, не уточнюючи джерело даної інформації.

Речник генсека РЄ  пізніше заявив, що слова про заклики Ягланда повернути росіян через гроші є "повним перекрученням того, що сказав Ягланд". Ягланд наполягає, що рішення про присутність Росії в ПАРЄ було б важливим через (потребу) голосування за керівних посадовців Ради Європи, за Генерального секретаря організації, за Комісара РЄ з пав людини, а також за суддів ЄСПЛ

Як повідомлялося, голова Комітету міністрів РЄ заявив в понеділок, що Росія поставила під загрозу роботу Ради Європи.

Між тем в Росії заявили, що нове рішення щодо внеску РФ у бюджет Ради Європи на 2018 рік залежатиме від того, чи братиме російська делегація повноцінну участь у роботі ПАРЄ.

Європейська правда слідкуватиме за розвитком подій в Страсбурзі. 

ЧИТАЙ ТАКОЖ

ПУБЛІКАЦІЇ
Артьом Георганов, для Європейської правди

Розширення Євросоюзу і санкції проти РФ: що принесе головування Болгарії в ЄС

Головування Болгарії в ЄС вже спричинило чимало припущень, що Софія скористається можливостями для пом'якшення санкцій проти РФ. Чи так це насправді? І які ініціативи насправді буде просувати країна, яка вважається найбіднішим членом ЄС?

Наталя Іщенко, для Європейської правди

Шість пострілів у балканське перемир'я: кому вигідна смерть Олівера Івановича

Вбивство лідера руху косовських сербів "Свобода, демократія, правда" Олівера Івановича стало найгучнішим терористичним актом на Балканах з 2004 року. Є і політичні наслідки – Сербія заявила про призупинення переговорів з Косовом до закінчення слідства.


АВТОРИЗАЦІЯ


УВІЙТИВІДМІНИТИ
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter