Рахой дав Пучдемону п’ять днів на пояснення щодо декларації незалежності

Четвер, 12 жовтня 2017, 07:52
Версія для друку Коментарі

Прем’єр-міністр Іспанії Маріано Рахой дав каталонському лідеру Карлесу Пучдемону п’ять днів на пояснення того, що означає підписана і призупинена декларація незалежності.

Про це він заявив, виступаючи перед парламентом, повідомляє El Pais.

"Ми звернулися до уряду Каталонії з вимогою пояснити, чи вони проголосили незалежність з огляду на нерозуміння того, що сталося. Відповідь Пучдемона визначить подальші кроки", - сказав Рахой.

За його словами, на відповідь у Пучдемона є п'ять днів.

Якщо відповідь буде позитивною, у каталонської влади є ще один крайній термін – 19 жовтня, для того щоб скасувати свої дії і завадити активації статті 155 конституції, що дозволить Мадриду тимчасово перейняти контроль над внутрішніми справами Каталонії.

Як повідомлялося, 10 жовтня глава уряду Каталонії Карлес Пучдемон разом з головами кількох партій підписав декларацію про проголошення незалежності від Іспанії. Водночас він звернувся до регіонального парламенту в Барселоні із закликом відкласти голосування за проголошення незалежності на кілька тижнів заради діалогу з Мадридом.

Пучдемон заявив про готовність вступити в діалог про незалежність зі своїми іспанськими колегами "без попередніх передумов".

ЧИТАЙ ТАКОЖ

ПУБЛІКАЦІЇ
Андерс Самуельсен, міністр закордонних справ Данії

Існує найкраща відповідь на російську агресію: стаття глави МЗС Данії

Не думаю, що хто-небудь очікував легкості у виконанні програми реформ такого масштабу. Процес реформування вже досяг критичного моменту, і є потужні сили, які протистоять реформам – бо відчувають особисту загрозу від змін в Україні...

Сергій Сидоренко, Європейська правда, Мюнхен

Україна в довгій шухляді: в Мюнхені визначили нові пріоритети світової безпеки

Цього року Україну в Мюнхені чекав нехай не бойкот, але байдужість. Вперше Петру Порошенко довелося виступати у майже порожньому залі. Українське питання зникло також із виступів іноземних політиків. Натомість добрих новин можна відзначити дві...


АВТОРИЗАЦІЯ


УВІЙТИВІДМІНИТИ
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter