Рахой дав Пучдемону п’ять днів на пояснення щодо декларації незалежності

Четвер, 12 жовтня 2017, 07:52
Версія для друку Коментарі

Прем’єр-міністр Іспанії Маріано Рахой дав каталонському лідеру Карлесу Пучдемону п’ять днів на пояснення того, що означає підписана і призупинена декларація незалежності.

Про це він заявив, виступаючи перед парламентом, повідомляє El Pais.

"Ми звернулися до уряду Каталонії з вимогою пояснити, чи вони проголосили незалежність з огляду на нерозуміння того, що сталося. Відповідь Пучдемона визначить подальші кроки", - сказав Рахой.

За його словами, на відповідь у Пучдемона є п'ять днів.

Якщо відповідь буде позитивною, у каталонської влади є ще один крайній термін – 19 жовтня, для того щоб скасувати свої дії і завадити активації статті 155 конституції, що дозволить Мадриду тимчасово перейняти контроль над внутрішніми справами Каталонії.

Як повідомлялося, 10 жовтня глава уряду Каталонії Карлес Пучдемон разом з головами кількох партій підписав декларацію про проголошення незалежності від Іспанії. Водночас він звернувся до регіонального парламенту в Барселоні із закликом відкласти голосування за проголошення незалежності на кілька тижнів заради діалогу з Мадридом.

Пучдемон заявив про готовність вступити в діалог про незалежність зі своїми іспанськими колегами "без попередніх передумов".

ЧИТАЙ ТАКОЖ

powered by lun.ua

ПУБЛІКАЦІЇ
Юрій Панченко, Європейська правда

Уряд на свята: що стоїть за ротацією польської влади

Пауза у реконструкції уряду Польщі одночасно означає збереження нинішнього курсу щодо України. Головний дипломат поки зберігає свою посаду, а отже, найближчі півтора місяці МЗС Польщі продовжить старанно торпедувати відносини з Україною.

Сергій Сидоренко, Таллінн-Сауе-Київ

Інтернет-врядування та українські реалії: чи можливо повторити зразкову естонську реформу

Надто часто доводиться чути: "Естонія – не Україна". Мовляв, у нас сільське населення, низька комп'ютерна грамотність, відсутність комп’ютерів у людей... Лунають тисячі причин, через які нібито "ми так не зможемо". Але насправді цей стереотип легко зруйнувати...


АВТОРИЗАЦІЯ


УВІЙТИВІДМІНИТИ
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter