У Франції євроскептики вимагають прибрати прапор ЄС з парламенту

Четвер, 12 жовтня 2017, 09:49
Версія для друку Коментарі

У Франції спалахнула суперечка довкола прапора ЄС, який впродовж останніх 10 років висів поруч з французьким прапором у нижній палаті французького парламенту.

Ліва партія "Нескорена Франція" вимагає, щоб прапор ЄС зняли та замінили його на прапор ООН, аргументуючи свою вимогу тим, що знамено ЄС "не створює консенсусу", повідомляє The Local.

Ініціативу "лівих" швидко підтримав ультраправий "Національний фронт", чия лідерка Марін Ле Пен відмовлялася брати участь у теледебатах під час виборчої кампанії, доки зі знімального майданчика не приберуть прапор ЄС.

"Ми перебуваємо у французькій Національній асамблеї. По праву тут повинен бути тільки французький прапор", - сказав віце-президент "Нацфронту"  Луї Алью.

Вимогу євроскептиків категорично відкинув президент Еммануель Макрон. Він заявив, що наступного тижня на саміті ЄС підпише угоду про офіційне визнання прапора Євросоюзу. Завдяки цьому його не можна буде знімати з будь-якої громадської будівлі. Макрон сказав, що такий крок буде спрямований на захист ЄС.

Визнання прапора ЄС пов'язане з підписанням додатка до Лісабонського договору, який був підписаний в 2007 році. Шістнадцять з 28 країн-членів ЄС підписали декларацію, Франція досі не зробила цього.

ЧИТАЙ ТАКОЖ

ПУБЛІКАЦІЇ
Дмитро Шемелін, "Астерс"

Перемога Сергія Клюєва в Суді ЄС: чому санкції скасовані та що це змінить для інших екс-посадовців

Суд детально розглянув усі аргументи Клюєва щодо принципової незаконності санкцій – і відхилив їх один за одним... Це рішення навряд чи підриває європейський санкційний режим як такий або створює якісь потужні підстави для масового скасування санкцій...

Юрій Панченко, Європейська правда

Асоціація наполовину: звіт про відставання та успіхи євроінтеграції України

Рівень виконання Україною Угоди про асоціацію з ЄС залишається вкрай низьким. Зокрема, за даними уряду, минулого року вдалося виконати лише 41% запланованої роботи. Такі низькі результати дають скептикам чудовий аргумент, що євроінтеграція насправді не потрібна Україні...


АВТОРИЗАЦІЯ


УВІЙТИВІДМІНИТИ
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter