У Франції євроскептики вимагають прибрати прапор ЄС з парламенту

Четвер, 12 жовтня 2017, 09:49
Версія для друку Коментарі

У Франції спалахнула суперечка довкола прапора ЄС, який впродовж останніх 10 років висів поруч з французьким прапором у нижній палаті французького парламенту.

Ліва партія "Нескорена Франція" вимагає, щоб прапор ЄС зняли та замінили його на прапор ООН, аргументуючи свою вимогу тим, що знамено ЄС "не створює консенсусу", повідомляє The Local.

Ініціативу "лівих" швидко підтримав ультраправий "Національний фронт", чия лідерка Марін Ле Пен відмовлялася брати участь у теледебатах під час виборчої кампанії, доки зі знімального майданчика не приберуть прапор ЄС.

"Ми перебуваємо у французькій Національній асамблеї. По праву тут повинен бути тільки французький прапор", - сказав віце-президент "Нацфронту"  Луї Алью.

Вимогу євроскептиків категорично відкинув президент Еммануель Макрон. Він заявив, що наступного тижня на саміті ЄС підпише угоду про офіційне визнання прапора Євросоюзу. Завдяки цьому його не можна буде знімати з будь-якої громадської будівлі. Макрон сказав, що такий крок буде спрямований на захист ЄС.

Визнання прапора ЄС пов'язане з підписанням додатка до Лісабонського договору, який був підписаний в 2007 році. Шістнадцять з 28 країн-членів ЄС підписали декларацію, Франція досі не зробила цього.

ЧИТАЙ ТАКОЖ

powered by lun.ua

ПУБЛІКАЦІЇ
Юрій Панченко, Європейська правда

Уряд на свята: що стоїть за ротацією польської влади

Пауза у реконструкції уряду Польщі одночасно означає збереження нинішнього курсу щодо України. Головний дипломат поки зберігає свою посаду, а отже, найближчі півтора місяці МЗС Польщі продовжить старанно торпедувати відносини з Україною.

Сергій Сидоренко, Таллінн-Сауе-Київ

Інтернет-врядування та українські реалії: чи можливо повторити зразкову естонську реформу

Надто часто доводиться чути: "Естонія – не Україна". Мовляв, у нас сільське населення, низька комп'ютерна грамотність, відсутність комп’ютерів у людей... Лунають тисячі причин, через які нібито "ми так не зможемо". Але насправді цей стереотип легко зруйнувати...


АВТОРИЗАЦІЯ


УВІЙТИВІДМІНИТИ
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter