Ердоган: Неприйнятно, щоб США жертвували відносинами з Анкарою через свого посла

Четвер, 12 жовтня 2017, 16:26
Версія для друку Коментарі

Президент Туреччини звинуватив адміністрацію США в тому, що вона жертвує стратегічним партнером заради свого посла Джона Басса.

Про це Реджеп Ердоган заявив на зібранні провінційних губернаторів у столиці Анкарі, маючи на увазі посла США Джона Басса, який залишає Туреччину, повідомляє Anadolu.

"Я кажу це чітко та наочно, саме посол створив цей інцидент. Для США неприпустимо жертвувати стратегічним партнерством з Туреччиною заради посла, який лізе не у свою справу. Ми не можемо сказати "так" таким діям, - заявив Ердоган.

"Яка ганьба, якщо великими Сполученими Штатами Америки керує посол в Анкарі. Бо це така позиція, яку вони зайняли. Вони повинні були сказати: "Ви не можете поводитися із нашим стратегічним союзника таким чином, ви не можете діяти так". Але вони не змогли так сказати", - додав він.

Раніше президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган заявляв, що Анкара не вважає посла США Джона Басса представником Вашингтона в Туреччині.

Як відомо, США і Туреччина на взаємній основі призупинили видачу неімміграційних віз.

Такий крок США пов’язаний з арештом співробітника американського генконсульства у Стамбулі. Його підозрюють у зв’язках з проповідником Фетхуллахом Гюленом, якого Туреччина звинувачує в організації спроби перевороту.

Згодом Туреччина видала ордер на затримання ще одного співробітника консульства США в країні.

ЧИТАЙ ТАКОЖ

powered by lun.ua

ПУБЛІКАЦІЇ
Юрій Панченко, Європейська правда

Уряд на свята: що стоїть за ротацією польської влади

Пауза у реконструкції уряду Польщі одночасно означає збереження нинішнього курсу щодо України. Головний дипломат поки зберігає свою посаду, а отже, найближчі півтора місяці МЗС Польщі продовжить старанно торпедувати відносини з Україною.

Сергій Сидоренко, Таллінн-Сауе-Київ

Інтернет-врядування та українські реалії: чи можливо повторити зразкову естонську реформу

Надто часто доводиться чути: "Естонія – не Україна". Мовляв, у нас сільське населення, низька комп'ютерна грамотність, відсутність комп’ютерів у людей... Лунають тисячі причин, через які нібито "ми так не зможемо". Але насправді цей стереотип легко зруйнувати...


АВТОРИЗАЦІЯ


УВІЙТИВІДМІНИТИ
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter