Ключові союзники закликали Пучдемона проголосити повну незалежність Каталонії

П'ятниця, 13 жовтня 2017, 14:38
Версія для друку Коментарі

Лідер Каталонії Карлос Пучдемон опинився під тиском своїх ключових союзників, які вимагають проігнорувати вимоги Мадрида та проголосити повну незалежність регіону.

Листа із таким закликом главі каталонського уряду надіслала ліва партія  "Кандидати за народну єдність" (CUP), повідомляє Reuters.

Політсила, зокрема, закликала проголосити однозначну декларацію незалежності всупереч виставленим дедлайнам від Мадрида.

 "Якщо центральний уряд у Мадриді хоче продовжувати погрожувати нам і закрити нам рот, вони повинні робити це стосовно республіки, яка вже буде проголошеною", - ідеться у листі партії до глави каталонського уряду.

CUP має всього 10 місць у 135-місному каталонському парламенті. Але уряд Пучдемона у голосуваннях покладається саме на "Кандидатів за народну єдність", без яких у нього немає необхідної більшості голосів.

Заклик CUP перегукується із позицією впливової громадської організації, Каталонської національної асамблеї, яка була організатором масових акцій за незалежність. Асамблея наголошує, що сенсу відкладати декларацію незалежності з огляду на негативну позицію Мадрида щодо діалогу немає.

Нагадаємо, прем’єр-міністр Іспанії Маріано Рахой надав Пучдемону час до понеділка, аби той прояснив свою позицію щодо підписаної та призупиненої декларації незалежності.

Якщо каталонська влада таки наполягатиме на розриві, Рахой дав ще один дедлайн – до четверга вона повинна змінити свою думку. В іншому разі Мадрид пригрозив призупинити автономію Каталонії. 

ЧИТАЙ ТАКОЖ

ПУБЛІКАЦІЇ
Петро Порошенко

Росія розпочинає Світову гібридну війну: промова Порошенка в Мюнхені

"Русскій мір" перетворює усе, до чого торкається, у руїни та занепад. Погляньте на Абхазію, Південну Осетію, Придністров’я, окуповані Донбас та Крим. Схоже на те, що відповідно до доктрини "русского міра" вся Європа повинна виглядати так як Калінінград чи окупований Донецьк, а не навпаки.

Юрій Онищенко (Брюссель), Сергій Сидоренко, Європейська правда

Мова ультиматуму: як угорська блокада підриває відносини України з НАТО

Є сподівання, що НАТО погодиться відійти від подвійних стандартів і визнати новий статус України після президентської зустрічі на саміті в липні. На перешкоді стоїть конфлікт з Угорщиною, яка відкрито декларує намір "блокувати будь-яке зближення України та НАТО".


АВТОРИЗАЦІЯ


УВІЙТИВІДМІНИТИ
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter