ЄС готує переговори з Британією щодо торгівлі після Brexit - ЗМІ

П'ятниця, 13 жовтня 2017, 15:57
Версія для друку Коментарі

Євросоюз розпочав підготовку до переговорів з Великою Британією щодо торгівельних відносин після Brexit.

Про це повідомляє ВВС із посиланням на внутрішній проект документа, підготовленого для 27 країн ЄС.

Документ пропонує, щоб країни ЄС обговорити торгівлю між собою без участі Британії, а чиновники у Брюсселі підготують деталі. Проект тексту ще може бути переглянутий.

Проект документу, переданий 27 країнам президентом Європейської Ради Дональдом Туском, пропонує, щоб у грудні розпочалися переговори про вільну торгівлю, якщо британський прем'єр-міністр Тереза ​​Мей зможе покращити свою пропозицію щодо коштів, які заплатить Британія за Brexit.

В документі також міститься заклик до Британії зробити більше, щоб подолати розрив у ключових пунктах переговорів.

Документ вимагає, щоб переговори про перехідний період та майбутні відносини почалися "якомога швидше".

Проект висновків, який буде переданий лідерам ЄС у наступній п'ятницю, також вимагає від Британії додаткових поступок щодо фінансових зобов'язань та прав європейських громадян, які бажають залишитися після Brexit.

Нагадаємо, що головний переговірник ЄС Мішель Барньє заявив, що Британія та ЄС зайшли в глухий кут через питання фінансових зобов'язань Лондона і виключив початок дискусій щодо майбутньої торгівлі на наступному тижні.

ЧИТАЙ ТАКОЖ

powered by lun.ua

ПУБЛІКАЦІЇ
Мацей Заневіч, Eastbook

У полоні старих концепцій: що впливає на українську політику Польщі

Вперше з часів Гедройца в Польщі знову почалися обговорення, якою має бути східна політика. З одного боку, аксіомою залишається ідея про необхідність хороших відносин з Києвом. З іншого - в парламенті присутні представники крайніх правих рухів.

Геннадій Максак, для Європейської правди

Рівняння на аутсайдерів: як ЄС бачить майбутнє Східного партнерства

Нова архітектура Східного партнерства не передбачає окремих майданчиків для зустрічей держав, які імплементують Угоди про асоціацію з ЄС. Штучне збереження старого формату із шістьма країнами може понизити і до того невисокий інтерес до багатосторонньої співпраці.


АВТОРИЗАЦІЯ


УВІЙТИВІДМІНИТИ
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter