Суд ЄС: вимоги щодо зросту для співробітників поліції дискримінують жінок

Середа, 18 жовтня 2017, 18:59
Версія для друку Коментарі

Суд Європейського Союзу визнав, що однакові вимоги щодо мінімального стандарту зросту для жінок та чоловіків, які існують в поліції, є несправедливим ставленням до жінок.

Про це повідомляє DPA.

"Закріплення вимоги щодо мінімального зросту  для всіх кандидатів, чоловіків і жінок, становить непряму дискримінацію за ознакою статі, оскільки вона ставить в невигідне становище більше жінок, ніж чоловіків", - йдеться у рішенні.

Рішення було прийняти під час розгляду позову громадянки Греції, якій відмовили у вступі до поліцейської школи, оскільки вона мала зріст менше 1,70 м, який вказаний як мінімальний стандарт для чоловіків і жінок.

Суд зазначив, що подібні фізичні параметри кандидатів не грають ролі у багатьох завданнях, що виконуються поліцейськими.

"Хоча це правда, що для певних функцій поліції може знадобитися застосування фізичної сили, що потребує певних фізичних навичок, залишається фактом те, що інші функції, такі як надання допомоги громадянам або контроль за трафіком, чітко не вимагають застосування значної фізичної сили", - сказано в заяві.

Суд ЄС не несе безпосередньої відповідальності за прийняття рішення у грецькій справі. Національні суди звертаються до суду за правовими консультаціями стосовно сумісності з законодавством ЄС, але національний суд – у даному випадку грецький суд - повинен і надалі виконувати рішення відповідно до рішення Суду ЄС.


ПУБЛІКАЦІЇ
Петро Порошенко

Росія розпочинає Світову гібридну війну: промова Порошенка в Мюнхені

"Русскій мір" перетворює усе, до чого торкається, у руїни та занепад. Погляньте на Абхазію, Південну Осетію, Придністров’я, окуповані Донбас та Крим. Схоже на те, що відповідно до доктрини "русского міра" вся Європа повинна виглядати так як Калінінград чи окупований Донецьк, а не навпаки.

Юрій Онищенко (Брюссель), Сергій Сидоренко, Європейська правда

Мова ультиматуму: як угорська блокада підриває відносини України з НАТО

Є сподівання, що НАТО погодиться відійти від подвійних стандартів і визнати новий статус України після президентської зустрічі на саміті в липні. На перешкоді стоїть конфлікт з Угорщиною, яка відкрито декларує намір "блокувати будь-яке зближення України та НАТО".


АВТОРИЗАЦІЯ


УВІЙТИВІДМІНИТИ
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter