Суд ЄС: вимоги щодо зросту для співробітників поліції дискримінують жінок

Середа, 18 жовтня 2017, 18:59
Версія для друку Коментарі

Суд Європейського Союзу визнав, що однакові вимоги щодо мінімального стандарту зросту для жінок та чоловіків, які існують в поліції, є несправедливим ставленням до жінок.

Про це повідомляє DPA.

"Закріплення вимоги щодо мінімального зросту  для всіх кандидатів, чоловіків і жінок, становить непряму дискримінацію за ознакою статі, оскільки вона ставить в невигідне становище більше жінок, ніж чоловіків", - йдеться у рішенні.

Рішення було прийняти під час розгляду позову громадянки Греції, якій відмовили у вступі до поліцейської школи, оскільки вона мала зріст менше 1,70 м, який вказаний як мінімальний стандарт для чоловіків і жінок.

Суд зазначив, що подібні фізичні параметри кандидатів не грають ролі у багатьох завданнях, що виконуються поліцейськими.

"Хоча це правда, що для певних функцій поліції може знадобитися застосування фізичної сили, що потребує певних фізичних навичок, залишається фактом те, що інші функції, такі як надання допомоги громадянам або контроль за трафіком, чітко не вимагають застосування значної фізичної сили", - сказано в заяві.

Суд ЄС не несе безпосередньої відповідальності за прийняття рішення у грецькій справі. Національні суди звертаються до суду за правовими консультаціями стосовно сумісності з законодавством ЄС, але національний суд – у даному випадку грецький суд - повинен і надалі виконувати рішення відповідно до рішення Суду ЄС.


powered by lun.ua

ПУБЛІКАЦІЇ
Наталя Іщенко, для Європейської правди

Останній вирок трибуналу в Гаазі: сербський генерал відповість за геноцид

Справа Ратко Младича була останньою для Гаазького трибуналу. Після визначення покарання колишньому сербському командиру в компетенції суду залишається лише розгляд апеляцій. Дехто з тих, хто пройшов через судовий процес у Гаазі, вже повернулися до активного політичного життя.

Сергій Сидоренко, Європейська правда

Посол Євросоюзу: У найближчі дні Україна може втратити 600 мільйонів євро

Хюг Мінгареллі: "Всі мешканці Донбасу повинні сприйматися як громадяни України. Мають бути потужні економічні зв’язки по обидва боки контактної лінії... Чи буде користь для українців, якщо ми почнемо говорити про митний союз, не маючи передумов для цього?"


АВТОРИЗАЦІЯ


УВІЙТИВІДМІНИТИ
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter