Глава Каталонії пригрозив Мадриду голосуванням за незалежність, якщо не буде діалогу

Четвер, 19 жовтня 2017, 11:25
Версія для друку Коментарі

Лідер Каталонії Карлес Пучдемон відповів на ультиматум Мадрида, заявивши, що Каталонія негайно проголосить незалежність, якщо центральний уряд у Мадриді продовжить перешкоджати діалогу та продовжить репресії.

Текст листа глави каталонського уряду Карлеса Пучдемона до іспанського прем’єра Маріано Рахоя наводить іспанське видання El Mundo.

Термін ультиматуму Мадрида завершився у четвер о 10:00 за місцевим часом. У листі Пучдемон непрямо зізнається, що минулого тижня він не проголосив незалежність Каталонії.

"10 жовтня парламент провів сесію для оцінки підсумків референдуму і його наслідків, і я запропонував призупинити дію народного мандату", - написав Пучдемон.

У листі Пучдемон нагадав, що заморозив декларацію незалежності задля діалогу, який Мадрид, однак, відхилив.

"Я запропонував провести зустрічі, але цього не сталося", - написав він.

Пучдемон також критикує іспанський уряд за ув’язнення двох ключових громадських активістів Каталонії – "репресивне рішення", у якому він звинуватив Іспанію.

У останньому параграфі листа він попередив про можливе голосування у парламенті щодо незалежності Каталонії, якщо діалогу не буде, а репресії – продовжаться. 

1 жовтня в Каталонії пройшов заборонений Іспанією референдум про незалежність автономії. За інформацією каталонської влади, понад 90% виборців висловилися за незалежність від Іспанії. 

10 жовтня глава уряду Каталонії підписав декларацію незалежності, але призупинив її дію, закликавши Мадрид до діалогу. 

Детальніше читайте у статті на сайті "ЄвроПравди": "Нова стратегія для каталонської незалежності: Барселона та Мадрид змінюють тактику".

ЧИТАЙ ТАКОЖ

powered by lun.ua

ПУБЛІКАЦІЇ
Анатолій Марциновський, "Європейська правда"

Митниця проти "євроблях": чи допоможе Вільнюс вирішити проблему литовських авто

Податкова має інформацію про 239 литовських компаній, які видають доручення на право користування своїми автівками громадянам України, причому деякі компанії видали понад 200 таких доручень. У більшості випадків керівниками цих литовських компаній також є громадяни України.

Євген Приходько, для Європейської правди

Санкції ЄС проти Польщі: до чого призведе жорстке рішення Європарламенту

Голосування в Європарламенті акурат випало на день відзначання другої річниці правління партії "Право та справедливість". Варшаві загрожує позбавлення права голоса у ЄС. Анонсувавши введення санкцій, Брюссель досить символічно підбив підсумки двох років "добрих змін" від польської правлячої партії.


АВТОРИЗАЦІЯ


УВІЙТИВІДМІНИТИ
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter