Голова СОТ: Трамп може підірвати світову систему торгівлі

Понеділок, 02 жовтня 2017, 18:23
Версія для друку Коментарі

Блокування адміністрацією президента США Дональда Трампа призначення нових суддів для розгляду міжнародних спорів СОТ ризикує підірвати світову торгівельну систему.

Про це в інтерв'ю Financial Times заявив генеральний директор СОТ Роберто Азеведо.

За його словами, спроба США заблокувати заповнення двох вакансій в апеляційному органі (складається з семи членів) вже створює проблеми для виконання СОТ однієї з головних своїх функцій.

Азаведо нагадав, що для повноцінної роботи Апеляційний орган потребує мінімум чотирьох суддів. Зараз їх п'ять, але до грудня вичерпуються повноваження судді з Бельгії.

Якщо Трамп продовжить блокувати призначення, то арбітраж СОТ стане неможливим вже з вересня наступного року, коли кількість суддів скоротиться до трьох.

"Якщо ми скомпроментуємоцю частину нашої роботи, ми скомпрометуємо систему в цілому. У цьому немає ніяких сумнівів", - резюмує глава СОТ. Він нагадав, що з 1995 року СОТ розглянула більше 500 торгових спорів.

Нагадаємо, Дональд Трамп раніше обвинуватив СОТ у нанесенні масштабних збитків американській економіці. В СОТ  побоюються, що це лише початок масштабної атаки США на світову торговельну систему.

ЧИТАЙ ТАКОЖ

ПУБЛІКАЦІЇ
Центр "Нова Європа"

Достукатися до ЄС: навіщо Україні дискусія про майбутнє Європи

Лідери ЄС розпочали дебати щодо майбутнього Євросоюзу, його цілей, очікувань та потреб. Якщо Україна хоче, аби її інтереси також бралися до уваги у розбудові європейського дому, то потрібно передусім заявити про них. Тому Київ просто зобов’язаний порушити монополію країн-членів ЄС говорити про майбутнє Європи.

Сергій Сидоренко, Європейська правда

Курт Волкер: "Джавеліни" будуть частиною допомоги, але йдеться про значно більше

Спецпредставник США з питань України: "Буде помилкою сприймати цю історію як суперечку між Заходом та Порошенком. Це не так. Самій Україні потрібне це законодавство!.. Нове антикорупційне законодавство має бути максимально жорстким..."


АВТОРИЗАЦІЯ


УВІЙТИВІДМІНИТИ
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter