Мей "благала про допомогу" щодо Brexit на обіді з Юнкером - ЗМІ

Понеділок, 23 жовтня 2017, 16:19
Версія для друку Коментарі

У Британії розгорівся скандал через витік даних про те, що під час обіду минулого тижня з главою Єврокомісії Жан-Клодом Юнкером британська прем'єрка Тереза Мей "благала про допомогу" щодо Brexit.

Таку інформацію оприлюднило німецьке видання Frankfurter Allgemeine Sonntagszeitung.

"Мей не говорила прямо та сміливо, вона благала про допомогу. Вона говорила про ризик, у якому вона нещодавно опинилася, коли відмовилася від жорсткого курсу щодо Brexit та коли попросила ЄС про перехідний дворічний період, під час якого все залишиться незмінним. Вона нагадала йому (Юнкеру), що перейшла до делікатної теми фінансів. І вона сказала йому, що вдома друзі та вороги дихають їй у шию, чекаючи на її падіння. У неї не залишилося місця для маневру, сказала йому Мей, - тому європейцям доведеться зробити його для неї", - йдеться у статті німецького видання.

Окрім того, зазначається, що Мей попросила Юнкера про зустрічі в останню хвилину.

Також, за даними Frankfurter Allgemeine Sonntagszeitung, Юнкер нібито сказав своїм колегам, що Мей виглядає "пригніченою", "з великими колами під очима" та має вигляд людини, яка не висипається вночі.

Згодом у Twitter Нік Тімоті, колишній радник Мей, написав, що інформацію про "благання Мей" злив керівник апарату президента Єврокомісії Мартін Сельмаєр.

"Після конструктивної зустрічі (на саміті ЄС) Сельмаєр зробив це. Нагадаємо, що дехто в Брюсселі не хоче ніякої угоди або ж угоду-покарання", - написав він.

Керівник штабу Юнкера відповів йому у Twitter: "Я заперечую, що, по-перше, ми зробили витік; по-друге, що Юнкер коли-небудь таке сказав; по-третє, що ми хочемо покарати за Brexit. Це спроба помилково звинуватити сторону ЄС та підірвати переговори".

За інформацією The Guardian, на Даунінг-стріт заявили, що не мають жодних коментарів з приводу цього.

Речник британського уряду заявив: "Я не маю жодних коментарів щодо цього. Один із присутніх людей (на обіді) заперечив сьогодні вранці, що президент Європейської комісії коли-небудь таке заявляв. І я хотів би вказати на спільну заяву Європейської комісії та уряду на Даунінг-стріт, де йдеться, що переговори на минулому тижні (під час обіду) були конструктивними та дружніми. У мене немає більше нічого, щоб додати".

Нагадаємо, лідери країн ЄС схвалили підготовку до другої фази переговорів щодо виходу Британії з блоку.

ЧИТАЙ ТАКОЖ

ПУБЛІКАЦІЇ
Петро Порошенко

Росія розпочинає Світову гібридну війну: промова Порошенка в Мюнхені

"Русскій мір" перетворює усе, до чого торкається, у руїни та занепад. Погляньте на Абхазію, Південну Осетію, Придністров’я, окуповані Донбас та Крим. Схоже на те, що відповідно до доктрини "русского міра" вся Європа повинна виглядати так як Калінінград чи окупований Донецьк, а не навпаки.

Юрій Онищенко (Брюссель), Сергій Сидоренко, Європейська правда

Мова ультиматуму: як угорська блокада підриває відносини України з НАТО

Є сподівання, що НАТО погодиться відійти від подвійних стандартів і визнати новий статус України після президентської зустрічі на саміті в липні. На перешкоді стоїть конфлікт з Угорщиною, яка відкрито декларує намір "блокувати будь-яке зближення України та НАТО".


АВТОРИЗАЦІЯ


УВІЙТИВІДМІНИТИ
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter