Мей "благала про допомогу" щодо Brexit на обіді з Юнкером - ЗМІ

Понеділок, 23 жовтня 2017, 16:19
Версія для друку Коментарі

У Британії розгорівся скандал через витік даних про те, що під час обіду минулого тижня з главою Єврокомісії Жан-Клодом Юнкером британська прем'єрка Тереза Мей "благала про допомогу" щодо Brexit.

Таку інформацію оприлюднило німецьке видання Frankfurter Allgemeine Sonntagszeitung.

"Мей не говорила прямо та сміливо, вона благала про допомогу. Вона говорила про ризик, у якому вона нещодавно опинилася, коли відмовилася від жорсткого курсу щодо Brexit та коли попросила ЄС про перехідний дворічний період, під час якого все залишиться незмінним. Вона нагадала йому (Юнкеру), що перейшла до делікатної теми фінансів. І вона сказала йому, що вдома друзі та вороги дихають їй у шию, чекаючи на її падіння. У неї не залишилося місця для маневру, сказала йому Мей, - тому європейцям доведеться зробити його для неї", - йдеться у статті німецького видання.

Окрім того, зазначається, що Мей попросила Юнкера про зустрічі в останню хвилину.

Також, за даними Frankfurter Allgemeine Sonntagszeitung, Юнкер нібито сказав своїм колегам, що Мей виглядає "пригніченою", "з великими колами під очима" та має вигляд людини, яка не висипається вночі.

Згодом у Twitter Нік Тімоті, колишній радник Мей, написав, що інформацію про "благання Мей" злив керівник апарату президента Єврокомісії Мартін Сельмаєр.

"Після конструктивної зустрічі (на саміті ЄС) Сельмаєр зробив це. Нагадаємо, що дехто в Брюсселі не хоче ніякої угоди або ж угоду-покарання", - написав він.

Керівник штабу Юнкера відповів йому у Twitter: "Я заперечую, що, по-перше, ми зробили витік; по-друге, що Юнкер коли-небудь таке сказав; по-третє, що ми хочемо покарати за Brexit. Це спроба помилково звинуватити сторону ЄС та підірвати переговори".

За інформацією The Guardian, на Даунінг-стріт заявили, що не мають жодних коментарів з приводу цього.

Речник британського уряду заявив: "Я не маю жодних коментарів щодо цього. Один із присутніх людей (на обіді) заперечив сьогодні вранці, що президент Європейської комісії коли-небудь таке заявляв. І я хотів би вказати на спільну заяву Європейської комісії та уряду на Даунінг-стріт, де йдеться, що переговори на минулому тижні (під час обіду) були конструктивними та дружніми. У мене немає більше нічого, щоб додати".

Нагадаємо, лідери країн ЄС схвалили підготовку до другої фази переговорів щодо виходу Британії з блоку.

ЧИТАЙ ТАКОЖ

powered by lun.ua

ПУБЛІКАЦІЇ
Наталя Іщенко, для Європейської правди

Останній вирок трибуналу в Гаазі: сербський генерал відповість за геноцид

Справа Ратко Младича була останньою для Гаазького трибуналу. Після визначення покарання колишньому сербському командиру в компетенції суду залишається лише розгляд апеляцій. Дехто з тих, хто пройшов через судовий процес у Гаазі, вже повернулися до активного політичного життя.

Сергій Сидоренко, Європейська правда

Посол Євросоюзу: У найближчі дні Україна може втратити 600 мільйонів євро

Хюг Мінгареллі: "Всі мешканці Донбасу повинні сприйматися як громадяни України. Мають бути потужні економічні зв’язки по обидва боки контактної лінії... Чи буде користь для українців, якщо ми почнемо говорити про митний союз, не маючи передумов для цього?"


АВТОРИЗАЦІЯ


УВІЙТИВІДМІНИТИ
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter