Рада Європи ініціює спецпроцедуру проти Азербайджану через невиконання рішення ЄСПЛ

Четвер, 26 жовтня 2017, 11:31
Версія для друку Коментарі

Комітет міністрів Ради Європи офіційно повідомив Азербайджану про свій намір почати судові дії, пов'язані з імплементацією рішення Європейського суду з прав людини у справі "Ільгар Мамедов проти Азербайджану".

Про це йдеться у повідомленні на сайті Ради Європи.

У травні 2014 року ЄСПЛ постановив, що арешт та тривале затримання політичного опозиційного діяча Мамедова порушують кілька статей Європейської конвенції з прав людини.

Зокрема, суд визнав, що фактичною метою його переслідування та затримання було покарання за критику влади у порушення статті 18 Конвенції. На сьогодні суд встановив порушення статті 18 у п'яти справх, і у всіх цих випадках, крім справи Мамедова проти Азербайджану, заявники були звільнені. Більше трьох років Мамедов залишається у в'язниці.

Комітет міністрів сьогодні уперше в своїй історії ухвалив рішення розпочати процедуру, запроваджену в 2010 році, згідно з якою справа може бути повернута до ЄСПЛ, щоб вирішити, чи є її невиконання ще одним порушенням конвенції.

У сьогоднішній тимчасовій резолюції Комітет дав Азербайджану час до 29 листопада подати свою точку зору в письмовій формі. Тим часом, якщо рішення не буде виконано, додаткова тимчасова резолюція, яка повертає справу до ЄСПЛ, буде представлена ​​Комітету міністрів 5 грудня.

Держави-члени Ради Європи зобов'язані виконувати рішення ЄСПЛ відповідно до статті 46 Конвенції про права людини. Комітет міністрів відповідає за нагляд за виконанням рішень суду.

ЧИТАЙ ТАКОЖ

ПУБЛІКАЦІЇ
Артьом Георганов, для Європейської правди

Розширення Євросоюзу і санкції проти РФ: що принесе головування Болгарії в ЄС

Головування Болгарії в ЄС вже спричинило чимало припущень, що Софія скористається можливостями для пом'якшення санкцій проти РФ. Чи так це насправді? І які ініціативи насправді буде просувати країна, яка вважається найбіднішим членом ЄС?

Наталя Іщенко, для Європейської правди

Шість пострілів у балканське перемир'я: кому вигідна смерть Олівера Івановича

Вбивство лідера руху косовських сербів "Свобода, демократія, правда" Олівера Івановича стало найгучнішим терористичним актом на Балканах з 2004 року. Є і політичні наслідки – Сербія заявила про призупинення переговорів з Косовом до закінчення слідства.


АВТОРИЗАЦІЯ


УВІЙТИВІДМІНИТИ
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter