В уряді Бельгії спалахнули суперечки після заяви про притулок для Пучдемона

Понеділок, 30 жовтня 2017, 10:13
Версія для друку Коментарі

Каталонська криза спровокувала суперечки в уряді Бельгії після того, як фламандські націоналісти запропонували притулок лідеру Каталонії Карлесу Пучдемону.

Про це повідомляє Euractiv.

Бельгійський міністр з питань імміграції Тео Франкен заявив, що його країна може надати політичний притулок Пучдемону, який був відсторонений Мадридом. За словами міністра, Пучдемон може не отримати "справедливого суду", якщо буде затриманий в Іспанії.

Франкен є членом політичної сили N-VA, фламандської націоналістичної партії, що входить до коаліційного уряду Бельгії.

Прем'єр-міністр Бельгії Шарль Мішель заявив, що будь-який запит про надання притулку Пучдемону "абсолютно не на порядку денному", додавши, що фламандським націоналістам "не варто підливати бензин у вогонь".

Заступник прем'єр-міністра, фламандський ліберал Олександр Де Кроо попередив, що "такі слова не допомагають і не представляють позиції уряду". "Важливо заспокоїти розум людей, а не хвилювати їх", - сказав він.

Джерела бельгійського уряду пояснили, що коментар Франкена не є пропозицією, він просто пояснив, які існують варіанти. Бельгія є однією з небагатьох країн, де європейці можуть просити про надання притулку.

Рішення про надання притулку залежить не від уряду, а від спеціальної комісії у справах біженців та осіб без громадянства.

Також зазначається, що Директива щодо процедури надання притулку була розроблена для громадян третіх країн. Тому шанси на запит від громадянина ЄС є "незначними", оскільки всі країни ЄС визнають одне одну як безпечну країну походження.

ЧИТАЙ ТАКОЖ

powered by lun.ua

ПУБЛІКАЦІЇ
Сергій Сидоренко, Європейська правда

Посол Євросоюзу: Ми не говоримо з Україною ані про батіг, ані про пряник

Хюг Мінгареллі: "Всі мешканці Донбасу повинні сприйматися як громадяни України. Мають бути потужні економічні зв’язки по обидва боки контактної лінії... Чи буде користь для українців, якщо ми почнемо говорити про митний союз, не маючи передумов для цього?"

Віра Аксьонова, Діана Зубко, для Європейської правди

Чотири роки після Євромайдану: як змінилося бачення ЄС українськими аналітиками

За чотири роки після саміту у Вільнюсі вже ніхто не ставить запитання про геополітичний вибір України. Через поступове прийняття "євроінтеграційних законів" відбувається зближення України із ЄС. Віддзеркалюють це й аналітичні центри. Але чи достатньо критична їхня позиція?


АВТОРИЗАЦІЯ


УВІЙТИВІДМІНИТИ
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter