В уряді Бельгії спалахнули суперечки після заяви про притулок для Пучдемона

Понеділок, 30 жовтня 2017, 10:13
Версія для друку Коментарі

Каталонська криза спровокувала суперечки в уряді Бельгії після того, як фламандські націоналісти запропонували притулок лідеру Каталонії Карлесу Пучдемону.

Про це повідомляє Euractiv.

Бельгійський міністр з питань імміграції Тео Франкен заявив, що його країна може надати політичний притулок Пучдемону, який був відсторонений Мадридом. За словами міністра, Пучдемон може не отримати "справедливого суду", якщо буде затриманий в Іспанії.

Франкен є членом політичної сили N-VA, фламандської націоналістичної партії, що входить до коаліційного уряду Бельгії.

Прем'єр-міністр Бельгії Шарль Мішель заявив, що будь-який запит про надання притулку Пучдемону "абсолютно не на порядку денному", додавши, що фламандським націоналістам "не варто підливати бензин у вогонь".

Заступник прем'єр-міністра, фламандський ліберал Олександр Де Кроо попередив, що "такі слова не допомагають і не представляють позиції уряду". "Важливо заспокоїти розум людей, а не хвилювати їх", - сказав він.

Джерела бельгійського уряду пояснили, що коментар Франкена не є пропозицією, він просто пояснив, які існують варіанти. Бельгія є однією з небагатьох країн, де європейці можуть просити про надання притулку.

Рішення про надання притулку залежить не від уряду, а від спеціальної комісії у справах біженців та осіб без громадянства.

Також зазначається, що Директива щодо процедури надання притулку була розроблена для громадян третіх країн. Тому шанси на запит від громадянина ЄС є "незначними", оскільки всі країни ЄС визнають одне одну як безпечну країну походження.

ЧИТАЙ ТАКОЖ

ПУБЛІКАЦІЇ
Сергій Сидоренко, Європейська правда, Мюнхен

Україна в довгій шухляді: в Мюнхені визначили нові пріоритети світової безпеки

Цього року Україну в Мюнхені чекав нехай не бойкот, але байдужість. Вперше Петру Порошенко довелося виступати у майже порожньому залі. Українське питання зникло також із виступів іноземних політиків. Натомість добрих новин можна відзначити дві...

Петро Порошенко

Росія розпочинає Світову гібридну війну: промова Порошенка в Мюнхені

"Русскій мір" перетворює усе, до чого торкається, у руїни та занепад. Погляньте на Абхазію, Південну Осетію, Придністров’я, окуповані Донбас та Крим. Схоже на те, що відповідно до доктрини "русского міра" вся Європа повинна виглядати так як Калінінград чи окупований Донецьк, а не навпаки.


АВТОРИЗАЦІЯ


УВІЙТИВІДМІНИТИ
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter