ЄК подала позов проти Ірландії, яка не стягнула з Apple 13 млрд євро

Середа, 04 жовтня 2017, 13:38
Версія для друку Коментарі

Єврокомісія подала позов до Суду ЄС проти уряду Ірландії в зв'язку з тим, що влада країни затягнула зі стягненням з Apple податкових субсидій на суму 13 млрд євро плюс відсотки.

Про це заявила єврокомісар з питань конкуренції Маргрете Вестагер, повідомляє The Irish Times.

Ірландія до січня поточного року мала стягнути гроші і зберігати їх на депозитному рахунку в очікуванні результатів апеляцій як держави, так і Apple проти первісного рішення ЄС від серпня минулого року.

Однак зараз не очікується, що передача грошей буде завершена до березня наступного року.

"Ми, звичайно, розуміємо, що стягнення коштів у певних випадках може бути більш складним, і ми завжди намагаэмося допомогти. Але державам-членам необхідно домогтися достатнього прогресу для відновлення конкуренції. Ось чому ми сьогодні вирішили передати справу Ірландії в Суд ЄС через невиконання нашого рішення", - сказала Вестагер.

За її словами, Єврокомісія може накласти санкції на Ірландію в зв'язку зі справою Apple.

"Більше року пройшло з тих пір, як Єврокомісія прийняла це рішення, а Ірландія досі не витребувала гроші, навіть частково. У питаннях справедливого оподаткування нам слід діяти швидко", - додала вона.

Уряд Ірландії вже висловив розчарування у зв'язку з рішенням Єврокомісії, назвавши його "абсолютно зайвим".

"Ірландія ніколи не приймала доводи Єврокомісії в рішенні по справі про державну підтримку Apple. Однак ми завжди дотримувалися чіткої позиції: уряд повністю прихильний забезпеченню стягнення нібито отриманої Apple державної підтримки без зволікання і направив істотні ресурси на вирішення цього питання", - йдеться а повідомленні ірландського Міністерства фінансів.

ЧИТАЙ ТАКОЖ

ПУБЛІКАЦІЇ
Міністри закордонних справ 13 держав Євросоюзу

Як зберегти Україну на шляху реформ: непублічна доповідь країн-членів ЄС

Доповіді у форматі non-paper є непублічними, і це лише підвищує їхню цінність... На чільному місці в документі – протидія корупції. А ще йдеться про потребу підтримати чинну владу; про загрози, яку несе поширення "зради"; про небезпеку популістів; про подальшу допомогу ЄС...

Ганна Шелест, для Європейської правди

Три кола санкцій: наскільки потужним стане британське покарання РФ

Не менше, аніж сам злочин, який було визнано нападом на суверенітет Британії, офіційний Лондон вразила подальша зухвалість РФ. Як вже заявив міністр закордонних справ Королівства Борис Джонсон, складається враження, що росіяни одночасно відмежовуються від замаху і пишаються ним.


АВТОРИЗАЦІЯ


УВІЙТИВІДМІНИТИ
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter