ЄК подала позов проти Ірландії, яка не стягнула з Apple 13 млрд євро

Середа, 04 жовтня 2017, 13:38
Версія для друку Коментарі

Єврокомісія подала позов до Суду ЄС проти уряду Ірландії в зв'язку з тим, що влада країни затягнула зі стягненням з Apple податкових субсидій на суму 13 млрд євро плюс відсотки.

Про це заявила єврокомісар з питань конкуренції Маргрете Вестагер, повідомляє The Irish Times.

Ірландія до січня поточного року мала стягнути гроші і зберігати їх на депозитному рахунку в очікуванні результатів апеляцій як держави, так і Apple проти первісного рішення ЄС від серпня минулого року.

Однак зараз не очікується, що передача грошей буде завершена до березня наступного року.

"Ми, звичайно, розуміємо, що стягнення коштів у певних випадках може бути більш складним, і ми завжди намагаэмося допомогти. Але державам-членам необхідно домогтися достатнього прогресу для відновлення конкуренції. Ось чому ми сьогодні вирішили передати справу Ірландії в Суд ЄС через невиконання нашого рішення", - сказала Вестагер.

За її словами, Єврокомісія може накласти санкції на Ірландію в зв'язку зі справою Apple.

"Більше року пройшло з тих пір, як Єврокомісія прийняла це рішення, а Ірландія досі не витребувала гроші, навіть частково. У питаннях справедливого оподаткування нам слід діяти швидко", - додала вона.

Уряд Ірландії вже висловив розчарування у зв'язку з рішенням Єврокомісії, назвавши його "абсолютно зайвим".

"Ірландія ніколи не приймала доводи Єврокомісії в рішенні по справі про державну підтримку Apple. Однак ми завжди дотримувалися чіткої позиції: уряд повністю прихильний забезпеченню стягнення нібито отриманої Apple державної підтримки без зволікання і направив істотні ресурси на вирішення цього питання", - йдеться а повідомленні ірландського Міністерства фінансів.

ЧИТАЙ ТАКОЖ

ПУБЛІКАЦІЇ
Артьом Георганов, для Європейської правди

Розширення Євросоюзу і санкції проти РФ: що принесе головування Болгарії в ЄС

Головування Болгарії в ЄС вже спричинило чимало припущень, що Софія скористається можливостями для пом'якшення санкцій проти РФ. Чи так це насправді? І які ініціативи насправді буде просувати країна, яка вважається найбіднішим членом ЄС?

Наталя Іщенко, для Європейської правди

Шість пострілів у балканське перемир'я: кому вигідна смерть Олівера Івановича

Вбивство лідера руху косовських сербів "Свобода, демократія, правда" Олівера Івановича стало найгучнішим терористичним актом на Балканах з 2004 року. Є і політичні наслідки – Сербія заявила про призупинення переговорів з Косовом до закінчення слідства.


АВТОРИЗАЦІЯ


УВІЙТИВІДМІНИТИ
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter