Росія поставила під загрозу роботу Ради Європи – голова комітету міністрів

Понеділок, 09 жовтня 2017, 17:08
Версія для друку Коментарі

Рішення російської сторони призупинити виплату членських внесків до бюджету Ради Європи ставить під загрозу функціонування організації.

Про це заявив діючий голова комітету міністрів, голова МЗС Чехії Любомир Заоралек, повідомляє кореспондент "Європейської правди".

"Це рішення ставить під загрозу належне функціонування Ради Європи", - наголосив він. "Цей внесок – це безумовне зобов’язання РФ", - додав міністр.

Заоралек не став прогнозувати, чи може цей конфлікт завершитися виключенням Росії зі складу РЄ.

"Ми би хотіли, щоби Росія залишалася у складі РЄ доти, доки вона буде виконувати зобов’язання, які виходять з членства. Нам необхідно знайти вихід з цієї ситуації, але РФ також має зробити свій внесок у пошук виходу", - заявив голова КМРЄ.

"Комітет міністрів уважно стежить за ситуацією, і я сподіваюся, що це питання буде врегульоване таким чином, що організація матиме можливість ефективно виконувати свої функції за участі всіх країн-членів", - зауважив він.

Як відомо, раніше в Держдумі РФ заявили, що покарають Раду Європи за санкції і скоротять внесок на третину.

Москва і надалі не планує відновлювати платежі, доки не отримає гарантії зняття санкцій: в Росії заявили, що нове рішення щодо внеску РФ у Раду Європи на 2018 рік залежатиме від того, чи братиме російська делегація повноцінну участь у роботі ПАРЄ.

Недоплата росіян за 2017 рік склала близько 11 млн євро.

ЧИТАЙ ТАКОЖ

ПУБЛІКАЦІЇ
Міністри закордонних справ 13 держав Євросоюзу

Як зберегти Україну на шляху реформ: непублічна доповідь країн-членів ЄС

Доповіді у форматі non-paper є непублічними, і це лише підвищує їхню цінність... На чільному місці в документі – протидія корупції. А ще йдеться про потребу підтримати чинну владу; про загрози, яку несе поширення "зради"; про небезпеку популістів; про подальшу допомогу ЄС...

Ганна Шелест, для Європейської правди

Три кола санкцій: наскільки потужним стане британське покарання РФ

Не менше, аніж сам злочин, який було визнано нападом на суверенітет Британії, офіційний Лондон вразила подальша зухвалість РФ. Як вже заявив міністр закордонних справ Королівства Борис Джонсон, складається враження, що росіяни одночасно відмежовуються від замаху і пишаються ним.


АВТОРИЗАЦІЯ


УВІЙТИВІДМІНИТИ
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter