У Боснії знайшли втрачену з 2008 року копію Дейтонської угоди, що спинила війну в 1995-му

Середа, 01 листопада 2017, 13:23
Версія для друку Коментарі

Боснійська поліція у Республіці Сербській затримала чоловіка, в квартирі якого виявили одну з чотирьох оригінальних копій Дейтонської угоди, яка спинила війну у 1995 році.

Про це повідомляє видання Balkan Insight.

Копія угоди вважалася втраченою з 2008 року.

"Я можу підтвердити, що сьогодні відбулося затримання, ми знайшли документ, а затриманого передали в прокуратуру міста Баня Лука", - повідомив директор поліції Республіки Сербської Дарко Цулум.

Підозрюваного звати Желько Кунтос, він є колишнім охоронцем і соратником Драгана Калінича, колишнього спікера Національних зборів Республіки Сербської, який зараз є радником президента Республіки Сербської Мілорада Додіка.

Дейтонська угода зупинила жорстоку громадянську війну 1992-1995 років між хорватами, сербами та мусульманами. За різними оцінками, в ході конфлікту загинуло понад 100 тисяч осіб.

На документі, парафованому на базі американських ВПС поблизу Дейтона (штат Огайо, США), будується конституційний лад Боснії і Герцеговини.

ЧИТАЙ ТАКОЖ

ПУБЛІКАЦІЇ
Дмитро Шемелін, "Астерс"

Перемога Сергія Клюєва в Суді ЄС: чому санкції скасовані та що це змінить для інших екс-посадовців

Суд детально розглянув усі аргументи Клюєва щодо принципової незаконності санкцій – і відхилив їх один за одним... Це рішення навряд чи підриває європейський санкційний режим як такий або створює якісь потужні підстави для масового скасування санкцій...

Юрій Панченко, Європейська правда

Асоціація наполовину: звіт про відставання та успіхи євроінтеграції України

Рівень виконання Україною Угоди про асоціацію з ЄС залишається вкрай низьким. Зокрема, за даними уряду, минулого року вдалося виконати лише 41% запланованої роботи. Такі низькі результати дають скептикам чудовий аргумент, що євроінтеграція насправді не потрібна Україні...


АВТОРИЗАЦІЯ


УВІЙТИВІДМІНИТИ
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter