Іспанія аналізує джерело фейкових новин про Каталонію на тлі підозр щодо РФ

Понеділок, 13 листопада 2017, 16:16
Версія для друку Коментарі

Уряд Іспанії аналізує дані і намагається визначити, хто стоїть за кампанією дезінформації, орієнтованою на Каталонію, на тлі підозр, що можуть бути задіяні Росія та Венесуела.

Про це заявила міністр оборони Іспанії Марія Долорес де Коспедал, повідомляє The Associated Press.

Міністр зазначила, що "багато дій відбуваються з російської території", але ще неможливо точно визначити їхнє джерело. Вона сказала, що деякі з них "повторюються з території Венесуели".

Міністр відмовилася сказати, який вплив може мати дезінформація на регіональні вибори в Каталонії, призначені на 21 грудня, або наскільки масштабною є кампанія поширення фейкових новин.

Вона сказала, що число фейкових новин про Каталонію "змінюється щодня, цифру визначити неможливо".

Раніше глава МЗС Іспанії Альфонсо Дастіс звинуватив російських хакерів у спробах дестабілізації ЄС.

Американські науковці заявили, що російські RT та Sputnik використовували велику кількість аккаунтів у соцмережах, пов'язаних з Венесуелою, для поширення негативного іміджу Іспанії до та після референдуму про незалежність Каталонії.

ЧИТАЙ ТАКОЖ

powered by lun.ua

ПУБЛІКАЦІЇ
Віра Аксьонова, Діана Зубко, для Європейської правди

Чотири роки після Євромайдану: як змінилося бачення ЄС українськими аналітиками

За чотири роки після саміту у Вільнюсі вже ніхто не ставить запитання про геополітичний вибір України. Через поступове прийняття "євроінтеграційних законів" відбувається зближення України із ЄС. Віддзеркалюють це й аналітичні центри. Але чи достатньо критична їхня позиція?

Віктор Савінок, для Європейської правди

Два поганих варіанти: що чекає на Німеччину після краху коаліційних переговорів

Попри численні компроміси, коаліційні переговори у Німеччині завершилися провалом – насамперед внаслідок загравання вільних демократів із ультраправими. Єдиною альтернативою уряду меншості є перевибори, однак суттєвим чином існуючий розклад місць у Бундестазі навряд чи зміниться.


АВТОРИЗАЦІЯ


УВІЙТИВІДМІНИТИ
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter