Іспанія аналізує джерело фейкових новин про Каталонію на тлі підозр щодо РФ

Понеділок, 13 листопада 2017, 16:16
Версія для друку Коментарі

Уряд Іспанії аналізує дані і намагається визначити, хто стоїть за кампанією дезінформації, орієнтованою на Каталонію, на тлі підозр, що можуть бути задіяні Росія та Венесуела.

Про це заявила міністр оборони Іспанії Марія Долорес де Коспедал, повідомляє The Associated Press.

Міністр зазначила, що "багато дій відбуваються з російської території", але ще неможливо точно визначити їхнє джерело. Вона сказала, що деякі з них "повторюються з території Венесуели".

Міністр відмовилася сказати, який вплив може мати дезінформація на регіональні вибори в Каталонії, призначені на 21 грудня, або наскільки масштабною є кампанія поширення фейкових новин.

Вона сказала, що число фейкових новин про Каталонію "змінюється щодня, цифру визначити неможливо".

Раніше глава МЗС Іспанії Альфонсо Дастіс звинуватив російських хакерів у спробах дестабілізації ЄС.

Американські науковці заявили, що російські RT та Sputnik використовували велику кількість аккаунтів у соцмережах, пов'язаних з Венесуелою, для поширення негативного іміджу Іспанії до та після референдуму про незалежність Каталонії.

ЧИТАЙ ТАКОЖ

ПУБЛІКАЦІЇ
Петро Порошенко

Росія розпочинає Світову гібридну війну: промова Порошенка в Мюнхені

"Русскій мір" перетворює усе, до чого торкається, у руїни та занепад. Погляньте на Абхазію, Південну Осетію, Придністров’я, окуповані Донбас та Крим. Схоже на те, що відповідно до доктрини "русского міра" вся Європа повинна виглядати так як Калінінград чи окупований Донецьк, а не навпаки.

Юрій Онищенко (Брюссель), Сергій Сидоренко, Європейська правда

Мова ультиматуму: як угорська блокада підриває відносини України з НАТО

Є сподівання, що НАТО погодиться відійти від подвійних стандартів і визнати новий статус України після президентської зустрічі на саміті в липні. На перешкоді стоїть конфлікт з Угорщиною, яка відкрито декларує намір "блокувати будь-яке зближення України та НАТО".


АВТОРИЗАЦІЯ


УВІЙТИВІДМІНИТИ
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter