ЄС застерігає Саудівську Аравію від втручання у ситуацію в Лівані

Понеділок, 13 листопада 2017, 20:02
Версія для друку Коментарі

Європейський союз закликав Саада Аль-Харірі повернутися до Лівану та попередив Саудівська Аравію від втручання у внутрішню ситуацію в країні.

Про це заявила Високий представник ЄС з питань зовнішньої політики і безпеки Федеріка Могеріні, повідомляє Reuters.

Харірі, який народився в Саудівській Аравії, 4 листопада несподівано заявив про свою відставку з посади прем’єр-міністра Лівану, перебуваючи в Ер-Ріяді.

Харірі заявив про політичне посилення Ірану та "Хезболли" на Близькому Сході та висловив побоювання за свою безпеку.

Іран категорично відхилив заяву Харірі та назвав його відставку частиною домовленостей США, Ізраїлю та Саудівської Аравії, щоб посилити напруженість в регіоні.

"Ми звертаємось перш за все до політичних сил, щоб вони зосередили увагу на Лівані і на тому, що вони можуть дати своїм громадянам, закликаємо прем'єр-міністра Харірі повернутися до своєї країни та уряд єдності... зосередити увагу на внутрішніх досягненнях", - сказала Могеріні.

"Ми  очікуємо, що не буде зовнішнього втручання у це національне питання. Ми вважаємо важливим уникнути перенесення регіональних конфліктів в Ліван", - додала вона.


powered by lun.ua

ПУБЛІКАЦІЇ
Віра Аксьонова, Діана Зубко, для Європейської правди

Чотири роки після Євромайдану: як змінилося бачення ЄС українськими аналітиками

За чотири роки після саміту у Вільнюсі вже ніхто не ставить запитання про геополітичний вибір України. Через поступове прийняття "євроінтеграційних законів" відбувається зближення України із ЄС. Віддзеркалюють це й аналітичні центри. Але чи достатньо критична їхня позиція?

Віктор Савінок, для Європейської правди

Два поганих варіанти: що чекає на Німеччину після краху коаліційних переговорів

Попри численні компроміси, коаліційні переговори у Німеччині завершилися провалом – насамперед внаслідок загравання вільних демократів із ультраправими. Єдиною альтернативою уряду меншості є перевибори, однак суттєвим чином існуючий розклад місць у Бундестазі навряд чи зміниться.


АВТОРИЗАЦІЯ


УВІЙТИВІДМІНИТИ
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter