Політика ЄС щодо допомоги Лівії у перехопленні мігрантів є нелюдською – ООН

Вівторок, 14 листопада 2017, 13:23
Версія для друку Коментарі

Політика Європейського Союзу щодо надання допомоги лівійській владі в перехопленні мігрантів у Середземному морі та повернення їх до в'язниць в Лівії є "нелюдською".

Про це йдеться у заяві верховного комісара ООН з прав людини Заїда Раада аль-Хусейна.

"Політика Європейського Союзу щодо надання допомоги лівійській береговій охороні в перехопленні та поверненні мігрантів у Середземному морі є нелюдською", - сказав він.

Лівія вже давно є головним транзитним центром для мігрантів, які намагаються доїхати до Європи. В ООН застерігають, що і без того страшна ситуація в Лівії "стала тепер катастрофічною".

"Система утримання під вартою для мігрантів в Лівії повністю зруйнована", - сказав Заїд, додавши, що "міжнародне співтовариство не може продовжувати закривати очі на немислимі жахи, з якими стикаються мігранти в Лівії, і робити вигляд, що ситуацію можна виправити лише через поліпшення умов утримання під вартою".

ЄС та Італія надають допомогу лівійській береговій охороні для перехоплення човнів мігрантів у Середземному морі, у тому числі в міжнародних водах, незважаючи на занепокоєння з боку правозахисних груп, що це призводить до необмеженого утримання мігрантів під вартою та загрожує їм катуванням, зґвалтуванням , примусовою працею тощо.

"Тільки альтернативи затриманню можуть зберегти життя мігрантів та зберегти їх гідність і захистити від подальших звірств", - йдеться у заяві.

ЧИТАЙ ТАКОЖ

ПУБЛІКАЦІЇ
Петро Порошенко

Росія розпочинає Світову гібридну війну: промова Порошенка в Мюнхені

"Русскій мір" перетворює усе, до чого торкається, у руїни та занепад. Погляньте на Абхазію, Південну Осетію, Придністров’я, окуповані Донбас та Крим. Схоже на те, що відповідно до доктрини "русского міра" вся Європа повинна виглядати так як Калінінград чи окупований Донецьк, а не навпаки.

Юрій Онищенко (Брюссель), Сергій Сидоренко, Європейська правда

Мова ультиматуму: як угорська блокада підриває відносини України з НАТО

Є сподівання, що НАТО погодиться відійти від подвійних стандартів і визнати новий статус України після президентської зустрічі на саміті в липні. На перешкоді стоїть конфлікт з Угорщиною, яка відкрито декларує намір "блокувати будь-яке зближення України та НАТО".


АВТОРИЗАЦІЯ


УВІЙТИВІДМІНИТИ
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter