Польща і Швеція: ЄС має бути відкритим до членства країн, які справді цього прагнуть

Вівторок, 14 листопада 2017, 14:05
Версія для друку Коментарі

Європейський союз повинен тримати двері відчиненими для потенційного членства у блоці тих країн, які проведуть справжні трансформації.

Про це ідеться у спільному матеріалі міністра закордонних справ Польщі Вітольда Ващиковського та його шведської колеги Маргот Вальстрьом, опублікованому виданням EUobserver.

Публікація під назвою "Східне партнерство ЄС потребує відродження" присвячена майбутньому саміту СхП, який відбудеться 24 листопада в Брюсселі.

Міністри нагадують, що Східне партнерство було ініційоване Польщею та Швецією вісім років тому та позначило собою поглиблення співпраці ЄС з шістьма найближчими сусідами.

Утім, незважаючи на минулі успіхи, Східне партнерство потребує відродження та повинне бути більш орієнтованим на потреби людей, переконані Ващиковський та Вальстрьом.

Дипломати наголошують на взаємній відповідальності країн-партнерів за виконання своїх цілей та пріоритетів і підкреслюють – ті, хто заявляють про більш високі амбіції, повинні виконувати реформи, які вони зобов’язались провести.

"Польща і Швеція, як і раніше, прихильні до Східного партнерства. І, як завжди підкреслювали Швеція та Польща, двері повинні залишатися відчиненими для можливого членства тих країн, які справді проведуть зміни", - наголошують дипломати.

 "Ми беремо на себе відповідальність за ці відносини і переконані в тому, що зміцнення відносин між ЄС і його східними партнерами призведе до покращення життя людей в наших країнах", - резюмують Ващиковський та Вальстрьом.

ЧИТАЙ ТАКОЖ

ПУБЛІКАЦІЇ
Дарія Гайдай, Центр "Нова Європа"

Новий балканський виклик: територіальна суперечка, що може заблокувати розширення ЄС

Територіальна суперечка між Хорватією та Словенією стала загрозою для всієї балканської політики ЄС. Якщо вже Словенія та Хорватія не можуть домовитися десятиліттями, то якими будуть переговори між Хорватією і Сербією?

Cергій Сидоренко, Європейська правда

Чи скасують безвіз Україні: що не так у боротьбі Брюсселя за антикорупційний суд

"Європейська правда" має підстави стверджувати, що реальної загрози безвізу через антикорупційний суд немає. Чим можна це підтвердити та що може втратити Україна, якщо ігноруватиме вимоги партнерів – читайте у нашій статті...


АВТОРИЗАЦІЯ


УВІЙТИВІДМІНИТИ
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter