Прем'єр Іспанії обіцяє перемогти сепаратистів на виборах в Каталонії

Вівторок, 14 листопада 2017, 17:06
Версія для друку Коментарі

Прем'єр-міністр Іспанії Маріано Рахой заявив, що сподівається перемогти сепаратистів на виборах Каталонії, і закликав до виборців активно голосувати на дільницях.

Про це повідомляє AFP.

"Ми будемо працювати так, щоб групи за незалежність не перемогли", - сказав Рахой.

Прем'єр закликав до "масової участі" виборців і зазначив, що для затриманих посадових осіб немає заборони для участі у виборах, але вони "повинні поважати закон".

"Всі вони можуть працювати як кандидати, оскільки суд не оголошував їх неприйнятними", – сказав він.

Але він звинуватив відсторонених каталонських чиновників у тому, що вони себе "політично делегімітизували" після того, як "обманювали громадян Каталонії, вимагаючи незалежності".

На виборах 2015 року  "Народна партія", яку очолює Рахой, посіла у Каталонії лише п’яте місце.

Як відомо, 27 жовтня парламент Каталонії проголосував за незалежність від Іспанії. Того ж дня Іспанія застосувала статтю 155 конституції, запровадивши пряме управління у регіон.

Політиків, причетних до проголошення незалежності, звинуватили у заколоті, непокорі уряду, зловживанні державними коштам.

Частина лідерів Каталонії на чолі з відстороненим главою уряду Карлесом Пучдемоном знаходиться у Бельгії, частина – під арештом або відпущена під заставу.

ЧИТАЙ ТАКОЖ

powered by lun.ua

ПУБЛІКАЦІЇ
Віра Аксьонова, Діана Зубко, для Європейської правди

Чотири роки після Євромайдану: як змінилося бачення ЄС українськими аналітиками

За чотири роки після саміту у Вільнюсі вже ніхто не ставить запитання про геополітичний вибір України. Через поступове прийняття "євроінтеграційних законів" відбувається зближення України із ЄС. Віддзеркалюють це й аналітичні центри. Але чи достатньо критична їхня позиція?

Віктор Савінок, для Європейської правди

Два поганих варіанти: що чекає на Німеччину після краху коаліційних переговорів

Попри численні компроміси, коаліційні переговори у Німеччині завершилися провалом – насамперед внаслідок загравання вільних демократів із ультраправими. Єдиною альтернативою уряду меншості є перевибори, однак суттєвим чином існуючий розклад місць у Бундестазі навряд чи зміниться.


АВТОРИЗАЦІЯ


УВІЙТИВІДМІНИТИ
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter