Пропозиції Британії обмежать права громадян ЄС після Brexit - Європарламент

Вівторок, 14 листопада 2017, 18:32
Версія для друку Коментарі

Запропонований прем'єр-міністром Великої Британії Терезою ​​Мей "осілий статус" для резидентів ЄС залишить європейських громадян з меншою кількістю прав після Brexit.

Про це йдеться у листі координатора Європейського парламенту у переговорах щодо Brexit Гі Верхофстадта на адресу британського міністра Девіда Девіса, повідомляє Reuters.

У листі, зокрема, зазначається, що родина з п'яти осіб за отримання "осілого статусу" повинна буде заплатити 360 фунтів стерлінгів і це "дуже значна сума для сім'ї з низьким рівнем доходу".

"Відповідно до ваших пропозицій громадяни ЄС безперечно відчують погіршення свого статусу в результаті Brexit. А головна мета парламенту - це те, що громадяни ЄС та громадяни Великої Британії не повинні помічати різниці", - написав Верхофстадт.

Він також сказав сьогодні журналістам, що Європарламент чітко дав зрозуміти,  що емігранти не повинні стати "жертвами Brexit".

Раніше уряд Британії пообіцяв спрощений процес, який допоможе більшості громадян ЄС, які зараз живуть на британський території, залишитися після Brexit в 2019 році.

Передбачається, що вартість отримання статусу буде не дорожче вартості британського паспорту, а для його отримання буде необхідний мінімальний пакет документів та підтверджень.

ЧИТАЙ ТАКОЖ

powered by lun.ua

ПУБЛІКАЦІЇ
Сергій Сидоренко, Європейська правда

Посол Євросоюзу: Ми не говоримо з Україною ані про батіг, ані про пряник

Хюг Мінгареллі: "Всі мешканці Донбасу повинні сприйматися як громадяни України. Мають бути потужні економічні зв’язки по обидва боки контактної лінії... Чи буде користь для українців, якщо ми почнемо говорити про митний союз, не маючи передумов для цього?"

Віра Аксьонова, Діана Зубко, для Європейської правди

Чотири роки після Євромайдану: як змінилося бачення ЄС українськими аналітиками

За чотири роки після саміту у Вільнюсі вже ніхто не ставить запитання про геополітичний вибір України. Через поступове прийняття "євроінтеграційних законів" відбувається зближення України із ЄС. Віддзеркалюють це й аналітичні центри. Але чи достатньо критична їхня позиція?


АВТОРИЗАЦІЯ


УВІЙТИВІДМІНИТИ
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter