Міністр оборони Польщі: Путін хоче Україну, але він припустився великої помилки

Середа, 15 листопада 2017, 10:18
Версія для друку Коментарі

На думку міністра оборони Польщі Антоні Мацеревича, метою російського президента Володимира Путіна є відновлення імперії, але без України це неможливо.

Про це він заявив в інтерв’ю виданню The New York Observer.

"Він хоче Україну. За будь-яку ціну. Путін має багато нерозкритих карт. Він хоче відновити імперію. Хоче отримати можливості у Польщі і інших країнах. Однак Україна має бути частиною імперії, невід’ємною частиною", - сказав Мацеревич, відповідаючи на питання, чого хоче Путін.

За його словами, для Путіна це довготривалий проект, однак він вже припустився помилок.

"Він припустився великої помилки: завдяки Путіну американські війська знаходяться недалеко від українського кордону, і, ймовірно, він втратив Київ! Цього ніколи не траплялося, починаючи з XVII століття", - зазначив міністр.

За його словами, дії Путіна змусили багатьох у НАТО розплющити очі. На думку міністра, зараз альянс рухається у потрібному напрямку, однак попереду ще багато роботи.

"Росіяни готові до війни. НАТО слід теж бути готовим. Ми рухаємось занадто повільно і це проблема", - сказав Мацеревич.

Він не виключив також, що Росія може почати військові дії на Далекому Сході.

"Вони хочуть відвернути увагу американців, продовжити фронт конфронтації щоб створити зручну ситуацію для агресії в Європі. Варто поглянути на карту, щоб зрозуміти: Росія завжди допомагає ворогам Америки: тісні зв’язки з КНДР, втручання в Афганістані і Сирії, підтримка Ірану тощо", - зазначив Мацеревич.

Нагадаємо, міністр оборони Польщі Антоні Мацеревич назвав події 2008 року в Грузії, агресію РФ проти України, Смоленську катастрофу і катастрофу МН17 наслідками потурання російському імперіалізму.

ЧИТАЙ ТАКОЖ

powered by lun.ua

ПУБЛІКАЦІЇ
Сергій Сидоренко, Європейська правда

Посол Євросоюзу: Ми не говоримо з Україною ані про батіг, ані про пряник

Хюг Мінгареллі: "Всі мешканці Донбасу повинні сприйматися як громадяни України. Мають бути потужні економічні зв’язки по обидва боки контактної лінії... Чи буде користь для українців, якщо ми почнемо говорити про митний союз, не маючи передумов для цього?"

Віра Аксьонова, Діана Зубко, для Європейської правди

Чотири роки після Євромайдану: як змінилося бачення ЄС українськими аналітиками

За чотири роки після саміту у Вільнюсі вже ніхто не ставить запитання про геополітичний вибір України. Через поступове прийняття "євроінтеграційних законів" відбувається зближення України із ЄС. Віддзеркалюють це й аналітичні центри. Але чи достатньо критична їхня позиція?


АВТОРИЗАЦІЯ


УВІЙТИВІДМІНИТИ
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter